Uczniowie klasy I i II podczas zdalnego nauczania wykonali bardzo ciekawe, na wysokim poziomie prace, które uwidoczniły ich talent. . Tuż przed 11 listopada zrobili chorągiewki, kotyliony, girlandy oraz kokardy narodowe. Słuchali piosenek patriotycznych oraz wybierali tą, która najbardziej zapadła w ich sercach. Wszystko po to, aby uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzieci poznały ciekawą technikę plastyczną „mokre w mokrym”, która polega na malowaniu akwarelami na papierze świeżo pokrytym wodą. Kolory rozpływały się, łączyły i przenikały, tworząc ciekawe wzory o rozmytych kształtach. Wyobraźnia dzieci sprawiła, że powstały ciekawe, oryginalne prace. Niektórzy chętnie wykonywali dodatkowe prace i tak z zasuszonych liści stworzyli ciekawe kompozycje różnych zwierzątek.
25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten był okazją do wykonania niezwykłych misiowych kukiełek. I tak w domach dzieci zagościli: Kubuś Puchatek, Coralgol, Miś Uszatek i inne ulubione misie lub całe ich rodzinki. Dzieci podczas zajęć mogły zaprezentować swoich pluszowych przyjaciół i opowiedzieć o nich.
W oczekiwaniu na świętego Mikołaja z radością kolorowały świąteczne mandale i uczyły się o piosenek o tym wyczekiwanym przez nich gościu.
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia wprawiły wszystkich w radosny, magiczny nastrój i zaczęły się przygotowywania ozdób. Powstały prześliczne, błyszczące bombki z płyty CD oraz ekologiczne ozdoby z naturalnych materiałów. Uczniowie wykazali się kreatywnością i inwencją twórczą. Każda ozdoba była inna, niepowtarzalna.
Pierwszoklasiści doskonale posługują się programem MS Paint. W ramach zajęć komputerowych narysowali sporo rysunków, m.in. piękne bombki, a wcześniej flagi. Świąteczny nastrój, pomimo ogromu obowiązków, udzielił się również rodzicom, którzy bardzo wspierali swoje pociechy. Bardzo dziękuję rodzicom za ogromne zaangażowanie, przesyłanie zdjęć i stworzenie warunków do rozwoju kreatywności dzieci. Wszystkie nadesłane prace można podziwiać w galerii zdjęć. Serdecznie zapraszam. 😊
Hanna Madziar
Od 18.01.2021r. wznawiamy nauczanie stacjonarne w kl. I-III.
Pracujemy zgodnie z wcześniejszym planem i obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.
Dodatkową zmianą jest przeniesienie kl. III na górę, do sali języka angielskiego oraz do szatni klas starszych.
Od dnia 22.12.2020r. (wtorek) do dnia 31.12.2020r. trwa przerwa świąteczna.
Decyzją rządu od 04.01.2021r. do 17.01.2021r. w całym kraju są ferie zimowe.
Na zajęcia wracamy 18.01.2021r. (poniedziałek)
Od 09.11.2020r. (poniedziałek) do 29.11.2020r.(niedziela) nauczanie w klasach I - VIII odbywać będzie się zdalnie przez e - dziennik oraz Ms teams. Proszę zapoznać się z zasadami pracy zdalnej naszej szkoły.
Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?
Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa –mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.
Gospodarstwo rolne można spisać na różne sposoby – przez Internet, telefon lub podczas wywiadu bezpośredniego (UWAGA – ta ostatnia opcja dostępna tylko w części gmin). Jednak biorąc pod uwagę kryterium czasu najkorzystniej prezentuje się samospis internetowy. Można z niego korzystać bez konieczności dzwonienia na infolinię i umawiania terminu rozmowy bezpośredniej czy telefonicznej. Czas jest ważny, bo przecież wielkimi krokami zbliża się koniec spisu (trwa do 30 listopada), a dodatkowo otaczająca nas rzeczywistość staje się z każdym dniem trudniejsza.
Rolnicy z Mazowsza najwyraźniej nie doceniają atutów samospisu internetowego. Z tej formy spisu skorzystał do tej pory zaledwie co dziesiąty użytkownik gospodarstwa rolnego w województwie mazowieckim. To zastanawiające, bo samospis jest naprawdę ŁATWY I SZYBKI, a przede wszystkim w pełni BEZPIECZNY. Rolnicy z innych regionów kraju zdecydowanie częściej wybierają tę metodę. Dla porównania w województwie opolskim co piąty rolnik spisał się przez Internet.
Internetowy formularz spisowy jest dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Wystarczy zalogować się w aplikacji spisowej korzystając z danych zawartych w liście Prezesa GUS i wprowadzić wymagane informacje o gospodarstwie rolnym.
Co jeśli zagubił się nam list Prezesa GUS lub w ogóle go nie otrzymaliśmy? Wtedy należy zadzwonić na infolinię pod numer 22 279 99 99 – konsultant przekaże nam dane potrzebne do logowania w aplikacji spisowej. Z infolinią powinny się kontaktować też te osoby, które prowadzą działalność związaną z rolnictwem, ale robią to na małą skalę i nie są pewne, czy podlegają obowiązkowi spisowemu.
Warto też pamiętać, że wybierając samospis internetowy możemy wziąć udział w loterii spisowej, a nasza gmina ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody między innymi dla swoich szkół i przedszkoli.
Więcej informacji o loterii spisowej:https://loteria.spisrolny.gov.pl/
Konkurs spisowy dla gmin województwa mazowieckiego:https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-dla-gminnych-biur-spisowych/
Zajęcia dydaktyczne w formie zdalnej w klasach 4 - 8 odbywają się w czasie rzeczywistym zgodnie z planem zajęć. Zajęcia dobywaja się poprzez e - dziennik Vulcan oraz aplikację Ms Teams.
Dnia 27.10.2020r. (wtorek) od godz. 8.15 w sekretariacie szkoły rodzice będą mogli wypożyczyć ze szkoły laptop bądź tablet do zdalnej nauki.
W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do XIII edycji programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Organizatorem programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” jest MGD MWS Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Wadowicach, ul. Legionów 37, 34-100 Wadowice. Program będzie trwał do 30 czerwca i obejmie działaniem klasy I-III. Główne cele programu to:
W ramach programu będą prowadzone zajęcia o tematyce przyrodniczej w oparciu o nadesłane przez organizatora materiały edukacyjne. Po ukończeniu programu nasza szkoła otrzyma certyfikat/tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który przyznawany jest na jeden rok. Koordynatorem programu w naszej szkole są p. Sylwia Zajkowska i p. Hanna Madziar.
Sylwia Zajkowska
W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną (strefa żółta) od poniedziałku wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mają obowiązek noszenia maseczki w częściach wspólnych. Nie ma obowiązku noszenia maseczki podczas lekcji.
Jednocześnie proszę Rodziców o ograniczenie wchodzenia do szkoły.
Dziękuję za zrozumienie.
Dyrektor szkoły Grażyna Dąbrowska
Mamy przyjemność poinformować, że ruszyły już zajęcia z projektu „Działaj z imPETem!”. Uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach przepełnionych różnorodnymi aktywnościami. Oglądają filmy, rozwiązują karty pracy, odbywają wirtualne wycieczki i czekają z niecierpliwością na konkursy. Pierwszy zrealizowany temat „Zostajemy przyjaciółmi śmieciarki Mieci!” został przyjęty przez dzieci z wielką radością i jeszcze większym zaciekawieniem. Celem zajęć było poznanie i utrwalenie podstawowych zasad postępowania z butelkami PET.
Dzieci korzystały z przygotowanej witryny internetowej, znalazły miejsce w szkole z koszami do segregacji, zgniatały plastikowe butelki i utrwalały zasadę postępowania ze zużytymi butelkami PET: ODKRĘĆ, OPRÓŻNIJ, ZGNIEĆ, SEGREGUJ!
Sylwia Zajkowska
W placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Liw zawiesza się do odwołania wszystkie zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez osoby z zewnatrz.
Dyrektor szkoły
Dnia 2 października 2020r. po raz trzeci w naszej szkole był obchodzony Dzień Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali test z tabliczki oraz łamigłówki matematyczne. Najlepiej liczący otrzymali znaczki „ Mistrz Tabliczki Mnożenia” oraz kolorowe naklejki. Wszyscy uczniowie liczyli bardzo dobrze ( oj, chyba nie wszyscy) i wspaniale się bawili.
Ewa Gzowska
Jest rok 2020, a my po raz 27 przyłączyliśmy się do Akcji „ Sprzątanie świata”. I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać! Na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.
Przyłączcie się do Akcji, która może przecież trwać cały rok. A plastik…
Każdy z nas może zahamować falę plastiku. Wystarczy stopniowo ograniczać ilość plastiku w życiu codziennym. Na początek postarajmy się chociaż jeden tydzień w miesiącu: nie kupować produktów wykonanych z plastiku, opakowanych w plastik oraz robić zakupy bez użycia jednorazowych „foliówek”.
Ewa Gzowska
Dnia 24 września 2020r. wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na sali gimnastycznej, aby uczcić patrona szkoły - Bohaterów Września 1939. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy 8, a szóstoklasiści przepięknie zaśpiewali pieśni wojenne.
Ewa Gzowska
24 września w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu i zbiórki charytatywnej "Nakręć się na nakrętkę". Uczniowie naszej szkoły zebrali razem 232,5kg nakrętek, czyli na jednego ucznia w szkole przypadło 1,9 kg. Podsumowanie zbiórki w klasach:
obecna kl. II - 58,6 kg, tj. 5,86kg na osobę w klasie
obecna kl. III - 41,7 kg, tj. 2,97kg na osobę w klasie
obecna kl. IV- 38,62kg, tj. 2,75kg na osobę w klasie
obecna kl. V - 32,6 kg , tj. 4,0 kg na osobę w klasie
obecna kl. VI - 35,1 kg, tj. 1,46 kg na osobę w klasie
obecna kl. VII - 19,4 kg, tj. 0,97kg na osobę w klasie
obecna kl. VIII - 19,8 kg, tj. 1,41 kg na osobę w klasie
Zwycięzcy - kl. II - zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Cała klasa otrzymała dyplom oraz nagrody dla każdego ucznia. Były to książki wydane w postaci komiksu dotyczące zagadnień ekologii. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy pięknej postawy wspierania potrzebujących i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej zbiórce. Zaczynamy ponownie od 1 października!
Sylwia Zajkowska
Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami wg. hamonogramu:
Wtorek:
kl. II - godz. 16.30
kl. III - godz. 17.00
kl. VII - godz. 17.00
Środa:
kl. I - godz. 16.30
kl. V - godz. 16.30
kl. VIII - godz. 17.30
Czwartek:
kl. IV - godz. 16.30
kl. VI - godz. 17.00