Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nietylko Was, ale i Waszych bliskich.
Kilka rad, jak pomóc dziecku w nauce, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu?
- Przed przystąpieniem do wykonywania zadania dziecko powinno uporządkować swoje miejsce pracy i przygotować potrzebne pomoce, książki, przybory.
- W miejscu pracy powinna panować cisza sprzyjająca skupieniu się.
- Zadania domowe powinny być wykonywane codziennie, w miarę możliwości o stałej porze.
- Dziecko powinno najpierw wykonywać zadania trudniejsze.
- Zachęcaj dziecko do samodzielnej pracy. Niech wie jednak, że zawsze może liczyć na Twoją pomoc.
- Jeśli z którymś z zadań dziecko nie poradziło sobie, niech skontaktuje się z nauczycielem przedmiotu.
- PAMIĘTAJCIE ! Nie jesteście sami ! Jesteśmy w kontakcie i zawsze możecie do nas napisać – w każdej sprawie.
- PLANUJ ! Wstawaj codziennie o tej samej porze. Rytm dnia pomaga się dobrze zorganizować. Wypracuj schemat działania- pobudka, śniadanie np. o godz. 800, od 900 do 1000 nauka (wykonywanie zadań) np. z j. polskiego, od 1015 do 1100
z matematyki, 1100-1200 przerwa – odpoczynek, drugie śniadanie itd.
- ZAPISUJ ! Skorzystaj z planera dnia / tygodnia.
Wypisz przedmioty, których będziesz się uczyć danego dnia oraz czas, jaki na to przeznaczasz.
- PRZYGOTUJ SIĘ ! Zadbaj o porządek na biurku, usuń przedmioty, które Cię rozpraszają i przewietrz pokój. Wyłącz komórkę i telewizor.
- RÓB PRZERWY ! Gdy poczujesz zmęczenie lub dekoncentrację, zrób krótką przerwę, wstań, pogimnastykuj się, zaczerpnij świeżego powietrza. Unikaj korzystania z telefonu w trakcie przerwy – to wciąga i ciężko będzie Ci wrócić do nauki.
- ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ ! Pij dużo wody (mózg to lubi),
jedz regularnie i często. Pamiętaj o zdrowych przekąskach (warzywa, owoce). Unikaj słodyczy i słodkich napojów.
- NIE PANIKUJ ! Sytuacja jest wyjątkowa, trudna i niecodzienna, ale postaraj się zachować spokój. Jesteś
w domu właśnie po to, abyś mógł czuć się bezpiecznie.
Wbrew pozorom bardzo wiele zależy od Ciebie:
- nie glądaj programów informacyjnych zbyt często – postaraj się selekcjonować informacje,
- zostań w domu i ogranicz kontakty z innymi osobami,
- swją troskę i zainteresowanie możesz okazać dzwoniąc lub pisząc do kolegów i dziadków,
- dbaj siebie, często myj ręce, wietrz swój pokój,
- zrób cś, co Cię relaksuje np. namaluj ciekawy obrazek.
- PAMIĘTAJ ! Nie jesteś sam ! Jesteśmy w kontakcie i zawsze możesz do mnie napisać – w każdej sprawie.
DLA ÓSMOKLASISTÓW:
CKE przygotowała pakiet materiałów dla 8 - klasistów. Codziennie o godz. 9.00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o godz. 15.00 rozwiązania! Od 16 marca możecie je rozwiązywać https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/
1. Pamiętaj o tym, aby zawsze korzystać z aktualnego programu antywirusowego.
2.Twórz bezpieczne, skomplikowane hasła – nie wybieraj tych, które są łatwe do odgadnięcia. Zadbaj o to, aby mieć inne hasło do każdego portalu i profilu – dzięki temu nawet w sytuacji, kiedy Twoje hasło do jednego miejsca zostanie wykradzione, inne hasła pozostaną bezpieczne.
3. Zwracaj uwagę, czy witryna, z którą chcesz się połączyć, posiada certyfikat SSL – dzięki temu zyskasz pewność, serwer, z którym się łączysz, jest tym właściwym, a IP nie zostało podmienione.
4. Nie podawaj w Internecie żadnych prywatnych danych – unikaj wszelkich serwisów, wymagających podania numeru PESEL, adresu, nazwiska czy numeru telefonu.
5. Unikaj pobierania plików z niepewnych źródeł.
6. Nie otwieraj podejrzanych wiadomości e-mail, nie pobieraj załączonych w nich plików oraz nie wchodź na strony z linków w takich wiadomościach – mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie.
7. Unikaj nawiązywania relacji z osobami, których nie znasz – jeśli ktoś obcy zaprasza Cię do znajomych na portalu społecznościowym, bezpieczniej będzie odrzucić takie zaproszenie.
8. Dwukrotnie przemyśl, zanim pozwolisz aplikacji na uzyskanie dostępu do Twojej lokalizacji czy treści w telefonie. Ta sama zasada dotyczy korzystania ze stron internetowych – nie klikaj „Akceptuję” czy „Potwierdzam” za każdym razem, kiedy chcesz jak najszybciej dostać się na witrynę internetową. W ten sposób udzielasz zezwoleń na dostęp do wielu informacji – warto najpierw zapoznać się z regulaminem i dokładnie sprawdzi, co akceptujesz.
APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w dniach 12 – 25 marca 2020 r.
W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem. W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.
Dyrektorze,
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).
Rodzicu,
W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pli materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pludostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/410
PILNE
W związku z zagrożeniem koronawirusem od czwartku (12.03) zawieszone są zajęcia dydaktyczno – wychowawcze.
W czwartek i piątek (12 – 13.03) do szkoły przychodzą jedynie dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.
Od 16.03.2020r. do 25.03.2020r. szkoła będzie zamknięta na podstawie decyzji Rządu.
Aladyn, Ali Baba i Sindbad Żeglarz to najbardziej znani bohaterowie opowieści Dalekiego Wschodu. Występują w nich odważni mężczyźni, potężne duchy, okrutni czarnoksiężnicy, bogaci królowie i książęta. Zamieszkują oni krainę, w której nie ma rzeczy niemożliwych. Dnia 9 marca 2020 r. uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w spektaklu „ Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Oparta na elementach orientalnych, przyciągająca uwagę scenografia przeniosła nas w niezwykłą opowieść. Pełne humoru, uroku, iluzji, czarów i magii baśniowe sceny wywołały wiele emocji. Morały, które wynikały z poszczególnych scen, pokazały, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem. Widowisko wzbogacały zaskakujące projekcje wideo oraz oryginalne autorskie piosenki.
4 marca 2020 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbył się briefing prasowy dot. Programu Szkolny Klub Sportowy, połączony z aktywnościami sportowo-rekreacyjnymi dla dzieci i młodzieży na lodowiskach Zimowego Narodowego w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W wydarzeniu uczestniczyli Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski oraz medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.
Uczniowie przez ponad dwie godziny mogli korzystać nie odpłatnie z lodowiska oraz górki. Otrzymali również pamiątkowe czapki oraz gorący posiłek.
- jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
- przestrzegajcie podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania (zakryj usta chusteczką);
- nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
- jeśli Twoje dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
- w przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwońcie na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo);
- sprawdzajcie na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia
Od listopada 2019r. do stycznia 2020r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom akcji pod nazwą „Góra Grosza”.
To już XX edycja tego wspaniałego przedsięwzięcia, dzięki któremu można pomóc dzieciom będącym w trudnej sytuacji i niemieszkającym ze swoimi rodzicami. Grosze to prawdziwa pomoc dla dzieci z instytucjonalnej czy rodzinnej pieczy zastępczej. Czasami jest to wsparcie materialne, czasami specjalistyczne. „Góra Grosza” pozwala na prowadzenie małych domów i mieszkań dla usamodzielnianych wychowanków. Tam dzieci i młodzież bezpiecznie rozwijają się i planują swoją przyszłość, gdy trwa kryzys w ich rodzinie. Zebrane grosze wspierają talenty i zainteresowania podopiecznych Towarzystwa Nasz Dom z całej Polski, ale też umożliwiają prowadzenie specjalistycznych ośrodków, w których dziecko i jego rodzina mogą otrzymać pomoc.
Dla nas zaś zbieranie groszaków to prawdziwa lekcja wrażliwości, zrozumienia i tolerancji.
W tym roku udało nam się zebrać kwotę 652,70 zł, a więc na jednego ucznia przypada 5,58 zł. To największa kwota uzyskana we wszystkich dotychczasowych szkolnych edycjach akcji.
Najwięcej, w przeliczeniu na jednego ucznia, zebrali uczniowie klasy III, na drugim miejscu jest klasa VII, a na trzecim - II .
Podsumowanie akcji odbyło się 4 lutego 2020r. na apelu szkolnym. Wszystkie klasy zasłużyły na dyplomy – podziękowania. Podziękowania otrzymali też uczniowie wyróżniający się w swojej klasie.
Bardzo dziękujemy uczniom za dotychczasowe zaangażowanie i każdy grosik. Po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy wielkie serca, otwarte na potrzeby innych. Szczególne słowa uznania należą się wychowawcom, którzy koordynowali przebieg akcji w swojej klasie, zachęcali do zbiórki groszy i rozliczyli swój zespół klasowy, oraz panu Michałowi Dąbrowskiemu, który dostarczył zebrane przez nas monety ( a było ich ponad 40 kilogramów ) do urzędu pocztowego w Węgrowie.
Kolejna akcja za rok, ale już teraz można zacząć zbierać groszaki, by w przyszłym roku szkolnym zgromadzić jeszcze większą kwotę i pobić tegoroczny rekord.
Organizacją akcji na terenie szkoły zajmowała się pani Agata Modzelewska.
28 stycznia 2020r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie. Już tradycją jest, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w tej imprezie.
W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie solistki, w dwóch kategoriach :
klasy I-III i klasy IV-VIII. W pierwszej kategorii wystąpiła Lilianna Siwiecka z klasy I, która zaśpiewała ,, Pastorałkę od serca do ucha", a w drugiej Julia Siwiecka z kl.VII, która zaśpiewała piękną kolędę pt. ,, Kolęda Maryi". Obie uczennice pięknie zaprezentowały się na węgrowskiej scenie. Na pamiątkę otrzymały dyplomy i upominki, a do szkoły przywiozły pamiątkową statuetkę.
Barbara Zajkowska
Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.
Prosimy o przekazanie tej informacji nauczycielom pracującym w Państwa placówce oraz rodzicom, do których także kierujemy nasze zaproszenie.
Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. My je Państwu gwarantujemy.
Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.
Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie
Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci
Szkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!".
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół ds. ds. kampanii edukacyjno-informacyjnych Ministerstwa Cyfryzacji i NASK
Po omówieniu dramatu „Zemsta” Aleksandra Fredry uczniowie klasy siódmej realizowali projekt edukacyjny, w którego ramach pracowali nad inscenizacjami fragmentów ww. dzieła.
Siódmoklasiści działali w kilku grupach. Zadaniem każdej z nich było wybranie sceny, którą chcieli przedstawić, podzielenie się zadaniami i przygotowanie przedstawień. W trakcie realizacji projektu konsultowali się z nauczycielką języka polskiego, panią Agatą Modzelewską, w celu rozwiązywania pojawiających się problemów. Skorzystali też z jej „magazynu” strojów i rekwizytów. Część kostiumów przygotowali we własnym zakresie.
Zwieńczeniem pracy było zaprezentowanie inscenizacji kolegom z klasy i polonistce. Efekt był zaskakująco udany. Uczniowie dobrze się bawili, a nauczycielka była zachwycona ich interpretacją fragmentów jednej z najbardziej znanych polskich komedii.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.
Dnia 21 stycznia gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną „Rekonstrukto”,która zaprezentowała pokaz historyczny pt.” Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”. Podczas spektaklu artyści zaprezentowali obyczaje i kulturę epoki szlacheckiej. Uczniowie zobaczyli tradycyjny strój sarmaty, bogatą kolekcję broni oraz rekwizytów ( szable, rapiery, hakownice). W trakcie pokazu odbyła się prezentacja uzbrojenia i metod walki – pojedynki na szable i rapiery oraz krótka lekcja szermierki.
Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w żywej lekcji historii, która na długo zostanie w ich pamięci.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia spadła na nas tragiczna wiadomość… W Borzychach spalił się dom będący własnością Marianny ( z domu: Danyluk ) i Adriana Kuczyńskich. Większość z nas zna tych młodych ludzi, których dotknęło prawdziwe nieszczęście. To nasi uczniowie, koledzy, znajomi, sąsiedzi… Znamy ich także z wioski indiańskiej Fort Hantajo…
Tak Marianna napisała o tym smutnym wydarzeniu na stronie internetowej zrzutka.pl:
Wczoraj spalił się mój dom. W wyniku pożaru straciłam tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dach nad głową, mój dom rodzinny i dobytek całego mojego życia oraz wszystko, co było mi niezbędne do pracy z dziećmi w wiosce indiańskiej Fort Hantajo, którą prowadziłam we wsi Borzychy. Eksponaty do wioski wzorowane na oryginałach były wynikiem wieloletniej pracy mojej mamy i mojej. W pożarze zginął mój najlepszy przyjaciel, ukochany pies Fadzio. Bardzo proszę Was o wsparcie w najtrudniejszej chwili mojego życia. Z góry dziękuję za Waszą pomoc...
Społeczność naszej szkoły współczuje poszkodowanym w tym strasznym pożarze i chciała się włączyć w pomoc dla nich. Dlatego też zorganizowaliśmy loterię fantową, z której dochód ( ponad 2000 złotych ) przekazaliśmy pp. Kuczyńskim. Chociaż w taki sposób mogliśmy okazać im naszą życzliwość i solidarność w tym trudnym okresie życia. Wierzymy, że szybko uda im się odbudować utracony dom.
Loteria odbyła się 13 stycznia 2020r. Zaangażowała się w nią cała społeczność szkolna poprzez pomoc w zgromadzeniu fantów, darowizny pieniężne i, oczywiście, udział w losowaniu. Na szczególną uwagę zasługuje gest kilku uczennic, które przekazały znaczną kwotę z funduszy uzyskanych podczas kolędowania.
Oprócz loterii fantowej do nabycia były zakładki do książek oraz magnesiki z mottami związanymi z ww. akcją pomocy.
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w to piękne przedsięwzięcie.