„Wy nie wiecie co to jest matematyka! Wy myślicie: liczby, liczby! Nie!
A ona śpiewa, gra jak kryształ.
Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale.”
/Stanisław Brzozowski/
Dzięki przygotowanym zajęciom uczniowie mogli poczuć trochę odmiany w nauce i spędzić ponad dwie godziny na zabawie. Każda klasa otrzymała zestaw zadań do wykonania: ułożenie hasła z rozsypanki ( Zabawy ma te ma tyczne to świetna rozrywka! ), bingo matematyczne, rozwiązanie krzyżówek matematycznych, a uczniowie klas VI- VII rozwiązywali bingo w języku angielskim. Uczniowie klas I- II z przygotowanych figur geometrycznych wykonali pracę związaną z wiosną, a klasa III - rysunek. Część uczniów, pod kierunkiem p. A. Modzelewskiej, pisała dyktando matematyczne ( bezbłędnie napisali je Alicja Łojek i Jakub Kłos z klasy VII), a grupa 18 osób odpowiadała na pytania przygotowane przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve ( zadania wyświetlane były na tablicy interaktywnej). Pytania były na wysokim poziomie, ale uczestnicy konkursu bardzo dobrze się spisali. Doskonale radzili sobie uczniowie klasy III.
Pierwszy dzień wiosny był to czas, który sprawił wszystkim przyjemność. Udział w grach i zabawach matematycznych pokazał przyjemną stronę matematyki.
MATEMATYKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!!!
Zdjęcia z Dnia Matematyki do obejrzenia w galerii zdjęć.
Nauczyciel matematyki:
Ewa Gzowska
Po kilku tygodniach przygotowań, 20 marca 2018r., odbył się kiermasz wielkanocny. Zorganizowała go klasa VI przy ogromnym zaangażowaniu wszystkich uczniów, ich rodziców i wychowawczyni – p. Agaty Modzelewskiej.
Na kiermaszu znalazły się świąteczne ozdoby wykonane przez szóstoklasistów i ich mamy, a także p. Agatę. Były to najróżniejsze króliczki, kurczaczki i baranki – symbole związane z Wielkanocą, oraz kolorowe jajka i stroiki. Nie zabrakło wielkanocnych palm, które dzień wcześniej wykonały mamy (panie: Barbara Ładosz, Agnieszka Owsianka, Małgorzata Paderewska, Marzena Rostek i Renata Rostek ), którym z pomocą pospieszyły pani dyrektor – Grażyna Dąbrowska, i pani Urszula Steć.
Jak zwykle szóstoklasiści mogli liczyć na szkolną społeczność, która doceniła ich starania. Niektórzy już wcześniej zamawiali ozdoby, aby inni ich nie ubiegli. Ozdoby te na pewno będą piękną dekoracją mieszkań i wpłyną na świąteczny nastrój.
Kiermasz wielkanocny okazał się kolejnym sukcesem uczniów klasy VI i przybliżył ich do planowanej wycieczki.
Uczniowie klasy VI serdecznie dziękują mamom za pomoc w przygotowaniu kiermaszu oraz swoim „klientom”, a z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzą wszystkim, aby upłynęły one w radosnej atmosferze i wzmocniły ducha na kolejne dni. Wesołych świąt!
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do głosowania na patrona Samorządowej Szkoły Podstawowej w Starejwsi, które odbędzie się dnia 15 marca 2018 roku (czwartek) w godzinach 7.30- 18.00.
,, Świat bez kobiety byłby jak ogród bez kwiatów”
Dużo zdrowia i radości, szczęścia w życiu i miłości. Moc najpiękniejszych wrażeń i spełnienia wszystkich marzeń.
Takie życzenia w dniu 8 marca otrzymały kobiety (te duże i małe) od chłopców (tych dużych i małych) z okazji marcowego święta. Uczniowie z klasy V pod kierunkiem p. Tomasza Roguskiego przygotowali apel na którym odczytali piękne wiersze dla pań i koleżanek. Nie obyło się oczywiście bez gromkiego,, Sto lat” w wykonaniu chłopców. Wszystkie dziewczynki i panie zostały obdarowane słodkościami. Oprócz tego w każdej klasie koledzy przygotowali dla swoich koleżanek wiele niespodzianek. Ten dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Będziemy go długo wspominać. Dziękujemy wszystkim panom (tym dużym i małym).
W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach jubileuszowych obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP, Kancelaria Senatu organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie, czego efektem jest wystawa przed gabinetem dyrektora. Najlepsze prace: Jakuba Kuty, Dominika Majchrowskiego, Patryka Niszcza i Joanny Tchórzewskiej wezmą udział w etapie okręgowym. Wszystkim wykonawcom prac serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Dnia 21 lutego 2018r. w SSP w Ruchnie odbyły się zawody gminne w piłce nożnej klas IV i młodszych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców z kl. III w składzie :
Borys Kałuski
Olaf Borkowski
Wiktor Chrul
Jakub Siwieck
Kacper Gajewski
Jan Łojek
Marcin Kowalczyk
Krzysztof Paderewski
Opiekunem drużyny był p. Arkadiusz Sitek. Młodzi piłkarze rozegrali mecze z drużynami ze szkół z Ruchny (2:0), Zająca (3:0), Liwa (4:0), Wyszkowa (4:2). Jak widać wszystkie mecze wygrali zdobywając 12 punktów i tym samym zajęli I miejsce. Wrócili do szkoły z pięknym pucharem. Jesteśmy z nich dumni i życzymy dalszych, sportowych sukcesów.
BRAWO !
19 lutego 2018r. odwiedziła naszą szkołę grupa artystyczna REKONSTRUKTO. Mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji historii opowiadającej o polskich bohaterach walczących o wolność, honor i ojczyznę.
W programie :
Wszyscy uczniowie uważnie słuchali opowieści o trudnej drodze Polski do odzyskania niepodległości. Chętni mogli wziąć czynny udział
w pokazie i przez chwilę wcielić się w role żołnierzy i sanitariuszek. Ta lekcja historii bardzo nam się podobała.
Dnia 16 lutego 2018r. uczniowie klas III- VII ( 46 osób) kibicowali piłkarzom Legii Warszawa na stadionie przy Łazienkowskiej. Było to spotkanie klubów Ekstraklasy Legia Warszawa- Śląsk Wrocław. Celem wyjazdu było propagowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Uczniowie mogli obserwować na żywo znanych piłkarzy Legii i Śląska oraz przeżywać niesamowitą atmosferę panującą na stadionie.
Mecz pomiędzy Legią a Śląskiem dostarczył wielu emocji, ale największym przeżyciem było zobaczenie nowoczesnego stadionu, który może pomieścić ponad 31 tys. kibiców. Podczas całego meczu był prowadzony bardzo żywiołowy doping, w którym nasi uczniowie dzielnie wspierali zawodników Legii, świetnie się przy tym bawili. Mecz ten był udaną lekcją piłki nożnej w wydaniu zespołów seniorskich naszej Ekstraklasy. Uczniowie na żywo mogli zobaczyć piłkarzy, których na co dzień mogą oglądać tylko podczas relacji telewizyjnych. W meczu wystąpili między innymi: Michał Pazdan, Miroslav Radović, Arkadiusz Malarz, Kasper Hamalainen (3 bramki), Jarosław Niezgod (1 bramka). Wyjazd na mecz zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego- p. A. Sitek. Skorzystał z programu „Kibicuj z klasą”. Dzięki temu mogliśmy wejść na mecz za darmo.
16 lutego 2018r. w klasie II odbył się Klasowy Turniej Gier Planszowych. Tego dnia uczennice przyniosły do szkoły swoje ulubione gry i puzzle. Na wstępie ustalono regulamin turnieju i zasady rywalizacji. Pierwszą konkurencją było układanie puzzli na czas. Najszybciej uporała się z tym zadaniem Wiktoria Jackowska, która również zwyciężyła w grze w warcaby. Najwięcej punktów
w bierki zdobyła Julka Witkowska. Maja Pełka pokonała koleżanki w grze,
w chińczyka. Natomiast Ania Gala była bezkonkurencyjna w scribech.
Na zakończenie turnieju dziewczynki razem zagrały w monopol. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń. Uczennice klasy II postanowiły, że nauczą się grać w szachy.
"Przyjaźń poznaję po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć" - Antoine de Saint-Exupéry
Tegoroczne święto zakochanych przypadło w Środę Popielcową. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również 14 lutego. Zwyczajem w Walentynki jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem), okazywanie sobie przyjaźni, życzliwości i dobroci. W naszej szkole można było „wysłać kartkę do ulubionej osoby poprzez pocztę walentynkową. Na apelu szkolnym zostały uczniom i nauczycielom wręczone kartki a niektórzy otrzymali upominki.
Mimo zadumy i umartwiania się ( nie mogliśmy przecież zjeść słodkich lizaków) ten dzień był bardzo przyjemny.
13 lutego 2018r. odbyła się trzecia już edycja szkolnego konkursu o tytuł „Mistrza pięknego czytania”. Dwa lata temu uczniowie naszej szkoły czytali utwory zakupione do biblioteki w ramach akcji „Książki naszych marzeń”, a rok temu – utwory Henryka Sienkiewicza. Hasło tegorocznej imprezy to „Moja ulubiona książka”. Podobnie jak w ubiegłych latach konkurs zorganizowała i przygotowała do niego uczniów nauczycielka języka polskiego – p. Agata Modzelewska. Do zmagań konkursowych zgłosiło się aż 31 uczniów z klas IV – VII. Niestety, z powodu choroby kilka osób nie mogło stanąć w konkursowe szranki. Zadaniem uczestników było wybranie fragmentu swojej ulubionej książki i przygotowanie się do jego pięknego przeczytania. Występujących oceniała komisja w składzie: p. dyrektor – Grażyna Dąbrowska, p. Olga Królak – Daniłko oraz p. Ewa Gzowska.
Rywalizacja między uczniami odbywała się w przyjemnej atmosferze. Między innymi czytano fragmenty takich książek, jak „Mały Książę”, „Harry Potter”, „Hobbit”, „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”, „Lina Karo”, „Tomek w krainie kangurów”, „Labirynt Lukrecji”, „Ten obcy”, „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”, „Gwiazd naszych wina”, „Opowieści z Narnii”, „Dzikie królestwo”, „Chłopcy z Placu Broni”.
Jury przyznało aż po trzy tytuły „Mistrza –„ i „Wicemistrza pięknego czytania” oraz sześć wyróżnień. Laureaci i osoby wyróżnione otrzymali nagrody książkowe, a mistrzowie i wicemistrzowie – również symboliczne puchary. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy uznania. Publiczność wybrała swoich faworytów – zostali nimi Patrycja Kocon z klasy IV, Dawid Ładosz z klasy VI i siódmoklasista – Dominik Majchrowski.
A oto laureaci konkursu i wyróżnieni.
„Mistrzowie pięknego czytania”:
- Julia Machniewska, klasa V
- Joanna Tchórzewska, klasa V
- Dominik Ładosz, klasa VI
„Wicemistrzowie pięknego czytania”:
- Natalia Kocon, klasa V
- Amelia Skórka, klasa V
- Dominik Majchrowski, klasa VII
Wyróżnieni:
- Adrian Rostek, klasa IV
- Milena Sowa, klasa IV
- Łukasz Kalbarczyk, klasa V
- Patryk Niszcz, klasa V
- Dawid Ładosz, klasa VI
- Artur Stelmach, klasa VI
Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne brawa.
Karnawał to czas zabaw, bali, tańców i wszelakiej radości. Dlatego też 1 lutego 2018r. w naszej szkole odbyła się zabawa taneczna tzw. choinka. Impreza rozpoczęła się o godz. 1300 i trwała do godz. 1700. O wyznaczonej godzinie, w pięknych strojach wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w sali gimnastycznej(pięknie udekorowanej przez p. Arkadiusza Sitka i uczniów) gdzie już czekał na nich DJ Piotr Gromek, który od kilku lat prowadzi nasze choinki. Uczniowie bawili się wspaniale, a głośna, skoczna muzyka sprawiła, że tylko nieliczni ,,podpierali ściany”. W trakcie zabawy p. Piotr organizował konkursy i nagradzał zwycięzców muzycznymi upominkami. Było też moc dedykacji muzycznych dla nauczycieli i uczniów. Aby nie zabrakło sił do tańca, panie kucharki przygotowały dla wszystkich pyszne kanapki, a Rada Rodziców ufundowała pączki. Nauczyciele mogli odpocząć przy kawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Dziękujemy wszystkim organizatorom zabawy !
Dnia 1 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w II PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Węgrowie. Wyjazd na imprezę zorganizowały panie Barbara Zajkowska i Marzanna Komosa, a do występu przygotowały uczniów (oprócz w/w pań ) p. Hanna Madziar i p. Edyta Ryczkowska. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa bo aż piętnastoosobowa. Wśród uczestników znaleźli się soliści, duety i jeden zespół. Artyści świetnie zaprezentowali się na węgrowskiej scenie czym zachwycili jurorów, opiekunów i widownię, która nagrodziła ich występy gromkimi brawami. Gratulujemy talentów wokalnych i życzymy dalszych sukcesów!
Nasi artyści to :
Monika Gąsior i Zuzanna Jaczewska (kl.1) – II miejsce w kategorii duety
Zofia Borkowska i Zuzanna Gajewska (kl.1) – III miejsce w kategorii duety
Maja Sulich i Blanka Kocon (kl.3) –I miejsce w kategorii duety
Maja Jaczewska (kl.3) –II miejsce w kategorii soliści
Milena Sowa (kl.4) – II miejsce w kategorii soliści
Patrycja Gromek, Joanna Tchórzewska, Julia Siwiecka (kl.5)- I miejsce
w kategorii zespoły
Dominik Majchrowski (kl.7) – I miejsce w kategorii soliści
Równie pięknie zaprezentowały się Maja Pełka i Wiktoria Jackowska (kl.2)
i Oliwia Gerej (kl.4).
Dziękujemy młodym artystom za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Dnia 30 stycznia rodzice uczniów naszej szkoły spotkali się z policjantem z KRP w Węgrowie starszym aspirantem Dariuszem Karskim oraz pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej starszym asystentem Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia p. Bożeną Bartnik. Tematem przewodnim szkolenia połączonego z prezentacją multimedialną były zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz skutki zażywania substancji psychoaktywnych (narkotyki, dopalacze).
Szkolenie miało charakter prewencyjny mający na celu zwrócenie uwagi rodziców na problemy, na jakie mogą być narażone ich dzieci.
Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego. Akcja rozpoczęła się 27 listopada 2017r.
Na apelu, nasz szkolny opiekun akcji p. Barbara Zajkowska zapoznała uczniów z celem akcji i odczytała list skierowany do nauczycieli i uczniów wystosowany przez dyrektora Towarzystwa Nasz Dom p. Roberta Barańskiego- organizatora akcji ogólnopolskiej. W ramach akcji Góra Grosza oprócz zbierania monet, w każdej klasie odbyły się specjalne lekcje poświęcone niesieniu pomocy potrzebującym. Szkolna akcja miała charakter konkursu. Wszyscy uczniowie aktywnie wzięli w niej udział. Podsumowanie akcji odbyło się 29 stycznia 2018r. na apelu szkolnym. Zebraliśmy łącznie 17 250 monet, co dało w sumie 523zł 64gr. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.
A oto wyniki konkursu :
klasa |
Ilość monet |
Wartość zł |
Zł na ucznia |
Kl.1 |
2 593 |
83,65 |
5zł 97gr |
Kl.2 |
794 |
24,81 |
3zł 54gr |
Kl.3 |
6 012 |
176,07 |
6zł 52gr |
Kl.4 |
3 927 |
123,63 |
6zł 52gr |
Kl.5 |
1 494 |
36,56 |
2zł 44gr |
Kl.6 |
1 684 |
51,27 |
3zł 66gr |
Kl.7 |
746 |
27,65 |
2zł 77gr |
razem |
17 250 |
523,64 |
śr.4zł 89gr |
Jeden grosz znaczy niewiele,
ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie.
W piątkowe południe, 12 stycznia 2018r., większość uczniów nie mogła się doczekać opuszczenia szkolnych murów, aby rozpocząć wymarzone ferie zimowe. Ale nie szósto- i siódmoklasiści z naszej szkoły… Uczniowie ci, z wychowawczyniami – p. Agatą Modzelewską i p. Olgą Królak – Daniłko, postanowili piątkowy wieczór i noc z piątku na sobotę spędzić w… szkole. Urządzili imprezę czytelniczo – medialną pod nazwą „Straszna noc w szkole”.
Uczestnicy „Strasznej nocy w szkole” spotkali się o godz. 18.00. Po zapoznaniu się z zasadami imprezy oraz po przypomnieniu jej celów i programu przystąpili do śledzenia przygód Harry’ego Pottera – bohatera książek J. K. Rowling. Powieści J. K. Rowling to utwory z gatunku fantasy, ale niepozbawione elementów grozy. Najpierw wybrani uczniowie czytali fragmenty książki tradycyjnej. Następnie słuchano audiobooka – interpretacja Piotra Fronczewskiego nie mogła nie zrobić wrażenia. Uczniowie rozmawiali o różnych możliwościach poznawania utworów literackich ( książka tradycyjna, ebook, audiobook, adaptacja filmowa lub ekranizacja ), omawiali je i porównywali. Wskazywali plusy i minusy każdej z nich. Przyznawali się, która z nich jest im najbliższa. Wreszcie przyszedł czas na film, a jego oglądaniu, jak w prawdziwym kinie, towarzyszyła konsumpcja świeżutkiego popcornu – taką niespodziankę sprawiła wszystkim mama Dominika Majchrowskiego.
Kolejnym punktem programu były zajęcia w grupach. Część osób przygotowywała dla wszystkich kolację, część – wykonywała dekoracje na dyskotekę straszydeł, a jeszcze inni pracowali nad „strasznymi” maskami. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Była dobra zabawa i wiele śmiechu.
Po wspólnej kolacji, na której pojawiły się też potrawy mrożące krew w żyłach, i dyskotece nadszedł czas na spoczynek. Szósto- i siódmoklasiści nie byli bardzo wymagający i szybko przygotowali sobie miejsca noclegowe, ale na sen trzeba było jeszcze dłuuugo poczekać. O której godzinie uczniowie poszli spać? To tajemnica…
„Straszna noc w szkole” upłynęła w przyjemnej i bardzo swobodnej atmosferze. Jej uczestnicy pożegnali się w sobotę o godz. 9.00. Wielu z nich pytało o następne nocowanie w szkole…
Ósmego stycznia 2018r. uczniowie klas IV – VII mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Hobbit” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie, w reżyserii Bartosza Jarzymowskiego. Spektakl odbył się w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Obfitował w efekty świetlne i dźwiękowe, a dekoracje, charakteryzacja i kostiumy artystów robiły niesamowite wrażenie. Przygody hobbita – Bilbo Bagginsa – uczniowie znali z książki J. R. R. Tolkiena oraz ekranizacji tej powieści. Tym razem dzieje szalonej wyprawy hobbita w towarzystwie krasnoludów zostały opowiedziane w formie inscenizacji. Chociaż wydawało się to niemożliwe, realizatorzy przedstawienia stanęli na wysokości zadania, a sztuka okazała się „żywiołowa, a przy tym poruszyła wyobraźnię i uwydatniła humor brytyjskiego pisarza”*. Było to „przedstawienie barwne i zabawne, jednocześnie w zawoalowany sposób opowiadające o naszym świecie, w którym – jak w baśni – nieustannie toczy się walka dobra za złem”*. Sztukę „Hobbit” naprawdę warto obejrzeć.
*Folder teatralny
Od 6 stycznia rozpoczął się okres karnawału. To czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Jedną z tradycji jest też objadanie się słodkościami. Taki pretekst wykorzystali uczniowie klasy VI i, z pomocą mam i wychowawczyni, 11 stycznia 2018r. już po raz kolejny zorganizowali kiermasz domowych ciast. Znalazły się na nim same pyszności: karmelowe szyszeczki, rolady z bitą śmietaną oraz jabłuszkami, serniczek na zimno, usta Adama, Shrek, czekoladowe babeczki i czekoladowy blok, no i… pączki. A wszystko własnej roboty!!! Ciasta były rewelacyjne. Błyskawicznie zostały sprzedane, a szóstoklasiści zdobyli nowe fundusze na planowaną wycieczkę. Sukces kiermaszu możliwy był dzięki mamom, które przygotowały karnawałowe słodkości, oraz wspaniałej szkolnej społeczności, która i tym razem nie zawiodła. Dziękujemy za otwartość na nasze inicjatywy.
Radosnych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia,
wielu szczęśliwych chwil, sukcesów
i wszelkiej pomyślności
w nadchodzącym Nowym Roku
życzą:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy i Uczniowie
Szkoły w Starejwsi
Już po raz czwarty, w naszej szkole odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek.
Do tego konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem swoich wychowawców (p. Marzanny Komosy, p. Hanny Madziar, p. Barbary Zajkowskiej i p. Edyty Ryczkowskiej- nauczycielki muzyki) od początku grudnia. To wspólne kolędowanie wzbudza u wszystkich wiele emocji. Festiwal przygotowała i poprowadziła p. Barbara Zajkowska. Do konkursu zgłosiło się pięćdziesięciu sześciu wykonawców. Talenty wokalne oceniało jury w składzie: p. Marzanna Komosa, ks. Adam, p. Grażyna Dąbrowska. Artyści wyśpiewali wiele znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek oraz piosenek związanych ze Świętem Bożego Narodzenia, min. ,, Szła kolęda”, ,Świeć gwiazdeczko”, ,, Gdy Pan Jezus się narodził”, ,,Jezus malusieńki”, ,,Dzień jeden w roku”, ,,Kolęda dla nieobecnych”, ,,Bóg się rodzi”, ,,Kolęda warszawska”, ,,Cicha noc” i inne. Wszyscy pięknie zaprezentowali się i trudno było jurorom wybrać zwycięzców. W rezultacie przyznano wiele miejsc I, II i III oraz moc wyróżnień. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Rozstaliśmy się w iście świątecznym nastroju. Dziękujemy p. Hani Madziar za piękne zdjęcia z festiwalu, a wszystkim przybyłym uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za wspólnie spędzony czas i gromkie oklaski dla wykonawców.