21 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły, w odświętnych strojach zgromadzili się na szkolnym korytarzu aby obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe. W tym roku jasełka przygotował ks. Adam wraz z uczniami z klasy IV i V. Piękną dekorację wyczarowała p. Urszula Steć. Młodzi aktorzy wprowadzili zgromadzonych w świąteczny nastrój. Recytacje przeplatane były kolędami w wykonaniu uczniów z młodszych klas, tj. ,,Gore gwiazda Jezusowi”, ,,Dzisiaj w Betlejem” czy ,,Hej w dzień narodzenia”. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piękną kolędę ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki”,
a pani dyrektor złożyła zgromadzonym najlepsze, świąteczne życzenia.
,,W Tobie jest światło” – tak brzmi tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju. Każdego roku dziewczynka i chłopiec, wybrani przez ORF odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie jest ono transportowane do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miast i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991r.. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, a raz w Polsce na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Następnie, po uroczystej mszy świętej odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, zlokalizowanej na terenie Schroniska Górskiego ZHP ,,Głodówka”, Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi.
Do naszej szkoły Betlejemskie Światło Pokoju przywożą co roku harcerze ze szkoły w Miedznej. W tym roku dotarło do nas 18 grudnia. Druhna Iwona Michalczyk wraz ze Światłem przekazała całej naszej szkolnej społeczności najserdeczniejsze, świąteczne życzenia.
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei- tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.
Dziękujemy druhnie Iwonie i harcerzom ! Czuwaj!
15 grudnia 2017r. już kolejny raz odwiedził naszą szkołę zespół muzyczny LIMBOS. Była to wspaniała lekcja muzyki. Uczniowie mogli wysłuchać wielu utworów znanych i mniej znanych kompozytorów nie tylko polskich ale i zagranicznych. Podczas koncertu dzieci wykonywały ćwiczenia rytmiczne do słuchanych melodii. Jak na prawdziwą lekcję muzyki przystało, nie obyło się bez wspólnego śpiewania znanych i popularnych obecnie piosenek. Zabawa była przednia, a oklaskom nie było końca!
W poniedziałek, 11 grudnia 2017r., odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Zorganizowali go uczniowie klasy VI z rodzicami i wychowawczynią – p. Agatą Modzelewską.
Przygotowania do kiermaszu trwały kilka tygodni, w czasie których powstały świąteczne stroiki, świeczniki, bombki, choinki, aniołki, wianuszki, mikołaje, bałwanki czy też renifery – lizaki. Prace zostały wykonane bardzo różnymi technikami, z różnych materiałów. Tak się spodobały szkolnej społeczności, że sprzedano je wszystkie! My zaś zdobyliśmy część funduszy na planowaną wycieczkę.
Dziękujemy rodzicom za wsparcie naszego przedsięwzięcia, a kolegom z innych klas, pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w kiermaszu. Do podziękowań dołączamy życzenia: „Wesołych świąt!”
Uczniowie klasy VI
6 grudnia 2017 r. uczniowie oraz nauczyciele pojawili się w szkole w mikołajkowych czapkach. Niektórzy zaś mieli po prostu w swoim stroju coś czerwonego, czyli „mikołajowego”, co sprawiło, że zapanował świąteczny klimat. A wszystko dlatego, że zarówno dzieci, jak i dorośli oczekiwali na wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja. Nasz gość pojawił się w każdej klasie w towarzystwie elfów – pierwszoklasistów, którzy głośno i radośnie śpiewali piosenki o Mikołaju i z ogromnym przejęciem pomagały mu w jego pracy. Uczniowie, aby otrzymać słodki upominek, musieli wykonać różne zadania ze świątecznych kopert. I tak drugoklasiści układali puzzle o tematyce mikołajkowej, trzecioklasiści- narysowali piękny portret Mikołaja, klasa czwarta i siódma- wzorowo odpowiadały na pytania o zimie i Mikołaju, piosenkę o Mikołaju zaśpiewali uczniowie klasy piątej, kolegom z szóstej zaś przypadło zatańczenie do piosenki o Mikołaju. Mali pomocnicy Mikołaja- pierwszaki zilustrowali ruchem prezenty, które chcieliby dostać od Mikołaja. W nagrodę dla każdego, i dla starszego, i dla młodszego, dla grzecznego i mniej grzecznego, znalazła się słodka niespodzianka. Dodatkową atrakcją były kolorowanki oraz labirynty związane z dzisiejszym Świętym. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buzie, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie oczekują go każdego roku. O to, aby Mikołaj dobrze czuł się w naszej szkole i dotarł do każdego zadbała, pani Hanna Madziar.
5 grudnia 2017 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej ks. Adama Banaszka. Tytuł rozprawy: „ W trosce o godność osoby ludzkiej w świetle listów pasterskich bp. Antoniego P. Dydycza”. Gratulujemy księdzu Adamowi tytułu doktora. Jesteśmy dumni ! Z całego serca życzymy mu dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego i sił w dalszym kapłańskim posługiwaniu.
Społeczność szkolna
Już dzisiaj, 30 listopada 2017 roku, zawitała do nas zima. Korzystając z jej uroku, na zajęciach świetlicowych, postanowiliśmy pobawić się na śniegu, na szkolnym boisku. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, robiąc „aniołki”, rzucając się śnieżkami, lepiąc bałwana oraz olbrzymie śniegowe kule. Nie wszyscy byliśmy przygotowani na pierwsze zimowe zabawy, ale nikomu to nie przeszkadzało, ponieważ wszyscy wiedzą, i duzi, i mali, że ruch na świeżym powietrzu to doskonała rozrywka. Z czerwonymi policzkami i uśmiechniętymi buziami wróciliśmy do świetlicy szkolnej. Ogrzaliśmy się i zrobiliśmy piękne Mikołaje z kolorowego papieru, bo już niedługo Mikołajki.
Hanna Madziar
Już drugi rok uczniowie klasy VI z wychowawczynią, p. Agatą Modzelewską, zarabiają na swoje… przyjemności. W ubiegłym roku szkolnym, przy dużym zaangażowaniu rodziców, zorganizowali kilka kiermaszów domowych ciast, loterię fantową i kiermasz wielkanocny. Uzyskane fundusze przeznaczyli na comiesięczne klasowe wyjazdy na basen i kręgle do Parku Wodnego w Siedlcach.
W tym roku szkolnym, 27 listopada, szóstoklasiści zaprosili szkolną społeczność na loterię fantową. Chętnych nie zabrakło – każdy los wygrywał. Wśród fantów znalazły się m.in. latareczki, świecące piłeczki, bransoletki, mydlane bańki, notesy, gwizdki, skarbonki, puzzle, spinery, naklejki i wiele innych atrakcyjnych rzeczy. Szczęścia próbowali i koledzy z innych klas, i pracownicy szkoły. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.
Z klasowej kasy już zostały sfinansowane dwa wyjazdy na basen. Przed nami kiermasz ozdób bożonarodzeniowych – zbieramy na wycieczkę. Serdecznie zapraszamy.
Uczniowie klasy VI
24 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia.
W tym dniu uczniowie przybyli do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Na korytarzach zrobiło się bardzo kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim właścicielom w czasie przerw i na lekcjach. Och, jak ciężko było się skupić w tym dniu na nauce!
Uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią, panią Olgą Królak – Daniłko, przygotowali dla uczniów wiele atrakcji.
Dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia,
a przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej – w 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt, podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie „Washington Post”. Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu
z zabawkami na nowojorskim Brooklynie - Morris Mitchom.
Na cześć prezydenta pluszaka nazwał "Teddy Bear" (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź). Zgodę na wykorzystanie imienia wydał sam prezydent USA, podsumowując to krótkim zdaniem: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie”.
Roosevelt strasznie się mylił. Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misia nazywają po prostu „Teddy Bear”, a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek.
W Dniu Pluszowego Misia odbyło się również losowanie, w którym można było „zdobyć” misia. Wiktoria Baranowska z klasy IV miała olbrzymie szczęście, bowiem to ona wylosowała pluszaka.
Pozostałe dzieci otrzymały kolorowanki, krzyżówki i wykreślanki związane z ww. świętem.
Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta : im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego prowadzą kampanię społeczną „ Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Dnia 27 listopada 2017 roku również naszą szkołę odwiedziła pani Ewa Janoszka z Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, która przekonywała, aby od pierwszych dni w szkole uczniowie nauczyli się dbać o bezpieczeństwo. W związku z akcją każdy pierwszoklasista otrzymał znaczki oraz opaski odblaskowe dla siebie i swoich najbliższych. Dzieci obiecały, że od dziś będą nosiły je codziennie, zwłaszcza po zmierzchu.
Hanna Madziar
W roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęła się rywalizacja sportowa w gminie Liw.
W pierwszych zawodach 6 października chłopcy w mini piłce nożnej w turnieju rozgrywanym w Ruchnie zajęli pierwsze miejsce. Pokonali kolejno SP Zając 10:0, SP Liw 8:0, SP Wyszków 9:1 oraz zremisowali z SP Ruchna.
10 października w zawodach powiatowych w których uczestniczyło 13 zespołów zajęliśmy 4 miejsce grając z SP Sadowne 3:1, SP Stoczek 3:3, SP Miedzna 0:1 i SP Ruchna 0:2
W drużynie grali : Kalbarczyk Łukasz, Niszcz Patryk, Chrul Jan, Ładosz Dawid, Ładosz Dominik, Owsianka Jakub, Paderewski Dominik, Rostek Maciej, Siwiecki Bartłomiej
W kolejnym turnieju w Węgrowie zajęliśmy pierwsze miejsce w gminie tym razem w mini piłce ręcznej, wygrywając wszystkie mecze z SP Liw 14:1, SP Liw 14:0 i SP Ruchna 5:3.
W zawodach powiatowych po zwycięstwie z SP Węgrów II 4:3, remisie z SP Miedzna 3:3 i porażce z SP nr 3 Łochów zajęliśmy 5 miejsce.
Skład : Ładosz Dawid, Ładosz Dominik, Owsianka Jakub, Paderewski Dominik, Rostek Maciej, Siwiecki Bartłomiej, Księżopolski Bartosz, Góral Michał, Rostek Hubert
Dnia 13 listopada 2017r. gościliśmy w naszej szkole artystów cyrkowych z cyrku SZOK. Uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie pełne humoru. W trakcie przedstawienia artyści pokazali wiele cyrkowych sztuczek, które zachwyciły naszych uczniów i wywołały gromkie brawa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pokazach, a nawet mogły same spróbować na scenie swoich sił wykonując pod opieką artystów niektóre ćwiczenia. Duże zainteresowanie wzbudził żywy wąż, którego odważni mogli dotknąć. Występy artystów cyrkowych bardzo podobały się wszystkim uczniom. Głośnym oklaskom nie było końca.
W bieżącym roku szkolnym, na wyraźną prośbę uczniów, odbywają się w naszej szkole zajęcia kółka polonistyczno – artystycznego. Prowadzi je szkolna polonistka – p. Agata Modzelewska. Mają one miejsce co dwa tygodnie – w środy spotykają się uczniowie klasy IV, zaś w czwartki – piątoklasiści. Odbyły się już po trzy spotkania każdej grupy.
Pierwsze zajęcia (4 i 5 października) miały charakter integracyjny. Mimo że uczniowie znają się od kilku lat, mogli dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i swoich kolegach. Przekonali się, że razem pracuje się przyjemniej i bardziej efektywnie.
Drugie spotkanie (18 i 19 października) poświęcone było… ortografii. Dzieci przypomniały sobie najczęściej używane wyrazy z „ó” (klasa IV) i „u” (klasa V) trudnymi do objaśnienia, a następnie stworzyły ilustrowane karty na wzór popularnej gry pamięciowej Memory. Wielką frajdę sprawiła wszystkim gra z wykorzystaniem przygotowanych przez siebie kart. Oprócz zabawy uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością i sprytem. Gra była doskonałym treningiem pamięci, dzięki któremu łatwiej było opanować pisownię trudnych słów.
Po zmaganiach z ortografią przyszedł czas na zajęcia artystyczne (8 i 9 listopada). Po zapoznaniu się z krótką historią zakładek do książek dzieci wykonały własne zakładki – tradycyjne, ale także duszki, kotki, potwory i inne.
Jak dotąd czwarto- i piątoklasiści bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach kółka, na których przyjemnie i wartościowo można spędzić czas. Kolejne spotkania najprawdopodobniej będą spotkaniami z teatrem… Niebawem o nich poinformujemy.
Dnia 13 listopada 2017r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Starejwsi odbyła się uroczysta akademia poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Święto Odzyskania Niepodległości było sygnalizowane już wcześniej poprzez umieszczenie okolicznościowej gazetki przy wejściu głównym do szkoły oraz Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej, który odbył się 7 listopada.
Uroczystość poprzedziło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego upamiętniającego odzyskanie przez Polskę niepodległości. Laureatami zostali: Dominik Majchrowski z klasy VII (I miejsce), Jan Chrul z klasy V (II miejsce) i Dominik Ładosz z klasy VI (III miejsce). Ponadto wyróżnienia otrzymały Julia Siwiecka i Magda Krym z klasy V.
Część oficjalną akademii rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Uczniowie klasy VI przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju, który mimo iż na 123 lata utracił suwerenność i zniknął z map świata, nadal istniał w sercach Polaków. Oczekiwali oni z nadzieją, aż nadejdzie ten dzień pełen radości, chwały, ten dzień, który wspominamy od 1918 roku, a obchodzimy nieprzerwanie od 1989 roku. Całość narracji historycznej przedstawiało dwoje lektorów, a uczniowie recytowali wiersze. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Środa, 8 listopada 2017 r., to długo wyczekiwany dzień dla wszystkich pierwszoklasistów i ich wychowawczyni. Już od rana oczekiwali gości- pani dyrektor przedszkola wraz z nauczycielami i wychowankami, rodziców, pani dyrektor z gronem pedagogicznym, pracowników oraz uczniów naszej szkoły. O godzinie 10.10 wraz z uroczystym wprowadzeniem flagi rozpoczęła się ceremonia ślubowania i pasowania na uczniów. Pierwszoklasiści starali się udowodnić wszystkim zebranym, że zasługują na miano ucznia. Śmiało recytowali wiersze, radośnie i głośno śpiewali oraz odważnie dzielili się swoją wiedzą. Przekonywali, że ładnie piszą, dobrze czytają, sprawnie liczą, znają przepisy ruchu drogowego, wzorowo wypełniają obowiązki dyżurnego. Podczas krótkiej inscenizacji z rozrzewnieniem wspominali miłe chwile z przedszkola, ale zgodnie stwierdzili, że teraz liczy się tylko szkoła i to, czego się w niej nauczą. Dużą niespodzianką były konkursy zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Skok przez skakankę czy strzał do bramki przyniosły uczniom wiele emocji i tylko sami zainteresowani czuli, jak mocno biją im serca, jak bardzo są przejęci, aby podołać wszystkim zadaniom. Odważnie i pewnie wypowiadali słowa ślubowania. I udało się – pani dyrektor Grażyna Dąbrowska, bez żadnych wątpliwości, zgodziła się przyjąć wszystkich do szkolnej rodziny. Dzieci odetchnęły z ulgą dopiero, kiedy usłyszały słowa „ … pasuję Cię na ucznia/uczennicę Samorządowej Szkoły Podstawowej w Starejwsi”. Nie zabrakło również słów wsparcia od starszych koleżanek. Dobrych rad udzieliły czwartoklasistki - Julia Rostek oraz Patrycja Kocon. W trakcie swojego święta pierwszaki zostały obdarowane upominkami od pani dyrektor, Rady Rodziców, pani dyrektor przedszkola oraz swoich rodziców. Otrzymały też piękne dyplomy. Przy wyjściu z sali na wszystkich uczniów oraz przedszkolaków czekały słodkości, a nauczyciele mogli spróbować wspaniałej babeczki. Taką niespodziankę przygotowali rodzice pierwszoklasistów. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z medalami upamiętniającymi uroczystość ślubowania i pasowania w roku szkolnym 2017/2018.
Wychowawczyni : Hanna Madziar
Do szkolnej społeczności dołączyli :
Dnia 7 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności wokalne na Szkolnym Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej ,,Śpiewamy Tobie Ojczyzno”. Celem festiwalu było popularyzowanie wśród uczniów pieśni i piosenek patriotycznych, kształtowanie właściwych postaw przy prezentacji i odbiorze pieśni, rozwijanie zainteresowań muzycznych i talentów, integrowanie różnych środowisk, poszukiwanie dawnych pieśni oraz popularyzacja nowych utworów o treści patriotycznej. W konkursie wzięli udział reprezentanci wszystkich klas w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VI. Do występu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Hanny Madziar, p. Barbary Zajkowskiej, p. Marzanny Komosy oraz p. Edyty Ryczkowskiej. Występy naszych artystów oceniało jury w składzie : p. Grażyna Dąbrowska, p. Iwona Michalczyk i p. Barbara Zajkowska. Obrady jury trwały długo, trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ wszyscy artyści zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Widownia była zachwycona występami kolegów i koleżanek i nagradzała ich gromkimi brawami.
Wyniki konkursu :
Klasy I - III
I miejsce: Zuzanna Chawałkiewicz, Weronika Kalbarczyk, Maja Jaczewska, Antonina Łasek za pieśń ,,Polskie kwiaty” ( kl. III),
II miejsce: Karol Majchrowski za pieśń ,,Dzień dobry, biały ptaku” (kl. I), Wojciech Chrul, Krzysztof Paderewski, Adam Rostek, Szymon Tchórzewski za pieśń ,,Jak długo w sercach naszych” (kl. III)
III miejsce: Monika Gąsior, Kinga Krzymowska za pieśń ,,Płynie Wisła, płynie” (kl. I)
Anna Domzała, Joanna Dutkiewicz, Anna Gala, Maja Pełka, Wiktoria Jackowska, Julia Witkowska, Liwia Machniewska za pieśń ,,To moja Ojczyzna” (kl. II),
Wyróżnienie: Jakub Siwiecki za pieśń ,,Pałacyk Michla” (kl. III).
W roku szkolnym 2017/2018 w piątki, odbywają się zajęcia kółka chemiczno- biologicznego dla uczniów z klas młodszych. Dzięki pani Sylwii Florowskiej młodzi odkrywcy poznają świat chemii. Proste doświadczenia, które mogą wykonać również w domu, mają na celu przybliżyć im wiedzę z zakresu chemii. Wiedzę można poznawać w różny sposób, ale najlepiej poprzez zabawę. Proste eksperymenty dają dzieciom radość i szansę na zgłębienie tajników nauki. Każde kolejne spotkanie przynosi inne doświadczenie i inne wnioski. Uczniowie poznali już chromatografię bibułową, ,,magiczną tęczę”. Przed nimi kolejne zajęcia, dzięki którym poszerzą swoja wiedzę nie tylko z chemii, ale również z biologii. Na pewno w starszych klasach będą mogli skorzystać z nabywanej teraz wiedzy. Życzymy uczniom dobrej zabawy podczas zajęć, ciekawych doświadczeń, a w przyszłości wielu osiągnięć na lekcjach chemii i biologii.
Sylwia Florowska
18 października 2017 roku w przepiękny, słoneczny poranek pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią wybrali się na spacer do pałacowego parku. Naszym zadaniem była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie. Okazało się, że jesień na dobre już tam zagościła. Mogliśmy podziwiać alejki usłane liśćmi w cudownych barwach. Dzieci były zachwycone pałacowym pawiem, który był niezwykle ostrożny podczas spotkania z głośną gromadką. Robiliśmy bukiety z liści oraz zbieraliśmy kasztany. Przechadzka po parku dała nam energię na resztę dnia. Dziękujemy kierownictwu pałacu za spacer, który był prawdziwą ucztą dla ciała i duszy.
Hanna Madziar
Dnia 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Tego dnia, od rana uczniowie witali swoich wychowawców bukietami kwiatów i życzeniami.
O 11.15 odbyła się akademia na którą przybyli zaproszeni goście: emeryci, rodzice, ks. proboszcz- Marek Sidoruk, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły. Uczniowie klasy IV, pod czujnym okiem p. Olgi Królak-Daniłko zaprezentowali gościom montaż słowno- muzyczny, pełen humoru szkolnego przeplatany pięknymi piosenkami. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dawid Ładosz, w imieniu uczniów złożył życzenia wszystkim byłym
i obecnym pracownikom szkoły, którzy otrzymali również słodkie upominki ufundowane przez SU. Następnie przewodnicząca Rady Rodziców- pani Iza Chrul wyraziła słowa wdzięczności i podziękowała nauczycielom za ich trud, pracę wychowawczą i wręczyła wszystkim piękne róże od rodziców. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Jej uwieńczeniem było spotkanie nauczycieli, gości i rodziców przy kawie i herbacie.
11 pażdziernika 2017r. uczniowie naszej szkoły tradycyjnie na dyskotece powitali jesień. W jej trakcie odbyły się „otrzęsiny” klasy IV. Czwartoklasiści wykonali szereg zadań: test wiedzy o szkole, konkurencje sportowe, picie wody ze spodeczka, taniec. Uczniowie klasy IVwykazali się wiedzą i dużą energią, co umożliwiło im wpisanie w szeregi klas starszych. Pięknie bawili się z klasą V. Zabawa trwała do 17 (trochę dłużej, ponieważ trudno było się rozstać).