• II SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MISTRZ SŁÓWEK”

    II SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MISTRZ SŁÓWEK”

    Dnia 10 czerwca 2016 roku odbył się II SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MISTRZ SŁÓWEK”, przeznaczony dla uczniów klasy VI.
    Konkurs  składał się z dwóch części i trwał 1 godzinę lekcyjną. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 250 słówkami z 12 kategorii (w języku polskim i angielskim).
        Najlepsza okazała się Paulina Kowalczyk, która zdobyła 198,5 pkt na 250 pkt możliwych do uzyskania i tym samym zajęła I miejsce.  II miejsce przypadło Kamilowi Księżopolskiemu (164,5 pkt) i Nikodemowi Rydzewskiemu (164 pkt), a III miejsce zajęła Martyna Ługowska, zdobywając 157,5 pkt.
        Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy – atrakcyjne nagrody.

  • ,,Być jak Indiana Jones – poszukiwacze skarbu Argo City”

    ,,Być jak Indiana Jones – poszukiwacze skarbu Argo City”

      

     

    Dnia 9 czerwca 2016r. uczniowie klas I-III, pod opieką swoich wychowawczyń, wybrali się do Parku Zabaw dla Dzieci ,,Argo City” znajdującego się w miejscowości Głęboczyca. Dzieci brały udział w programie tematycznym ,,Być jak Indiana Jones – poszukiwacze skarbu Argo City”.
       Na poszukiwaczy skarbu czekały następujące zadania: wyścigi na skrzynkach, strzelanie z łuku do celu, leśny labirynt, poszukiwanie złota w kopalni, połów ryb, grupowe narty, układanie dużych puzzli. Dodatkowymi atrakcjami były: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, zjeżdżalnia linowa, malowanie twarzy, a także konkurencje sportowe: marchewkowa sztafeta, skok w dal, warzywne wyścigi, podnoszenie ciężarów.
       Po wykonaniu wszystkich zadań, z pomocą mapy, dzieciom odsłoniło się miejsce ukrycia skarbu. Okazało się, że były nim gipsowe medale, które można własnoręcznie pomalować w domu.
       Strudzeni poszukiwacze mogli posilić się pysznym obiadem. Pobyt w Parku wszystkim bardzo się podobał.

  • Akcja „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

    Akcja „Zachowaj Trzeźwy Umysł”


                                                                                                                                                                                                               8 czerwca 2016 roku odbył się kolejny festyn  podsumowujący akcje „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, który został zorganizowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i GOPS Gminy Liw. W tym roku spotkaliśmy się  na boisku sportowym w SSP w Liwie. Po oficjalnym otwarciu przez Panią Dyrektor  Szkoły J. Gałązkę  na licznie zgromadzoną publiczność czekało mnóstwo atrakcji.
    Jako pierwsza wystąpiła młodzież z Gimnazjum Gminy Liw z  przedstawieniem profilaktycznym nt. palenia papierosów przez  dzieci i młodzież. Wywołało ogromnie pozytywne wrażenie wśród uczestników. Następnie służby specjalne: policja , straż pożarna i służba zdrowia ( ambulans) zaprezentowały pokaz ratownictwa w czasie wypadku drogowego.
    Odbyły się zawody sportowe o tytuł „Mistrza Gry w Dwa Ognie”. Niestety mistrzowie gier zespołowych  naszej szkoły w Gminie  Liw, w tej zwykłej grze byli bezsilni.  Koniecznie musimy się nauczyć gry „ W dwa ognie”.
    Po tak wielu emocjach konieczny był posiłek- kiełbaska  lub szaszłyk z grilla oraz racuchy. Wszystko było bardzo smaczne. Do szkoły bardzo weseli wróciliśmy po godzinie 13.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Ewa Gzowska

  • DOMINIK ŁADOSZ MISTRZEM ORTOGRAFII GMINY LIW!

    DOMINIK ŁADOSZ MISTRZEM ORTOGRAFII GMINY LIW!

    22 kwietnia 2016r. trzynaścioro uczniów klas IV – VI wzięło udział w szkolnym etapie II Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Liw. Troje zwycięzców – Dominik Ładosz z klasy IV, Ala Łojek z klasy V oraz Rafał Skórka z klasy VI – zakwalifikowało się do etapu gminnego, do którego przygotowywali się przez wiele tygodni pod kierunkiem p. Agaty Modzelewskiej.

             Etap gminny odbył się 6 czerwca 2016r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Ruchnie. Organizatorzy zadbali o doskonałe warunki pracy, świetną atmosferę, przepyszny obiad i wspaniałe nagrody dla wszystkich uczestników konkursu. Bardzo dziękujemy za gościnne przyjęcie nas w swoich progach.

             Odnieśliśmy sukces! Dominik został Mistrzem Ortografii Gminy Liw, a Rafał – I wicemistrzem! Również Ala, której nie udało się stanąć na podium, uzyskała wysoki wynik za dyktando konkursowe. Wszystkim im bardzo, bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w walce z „ortograficznymi bykami”.

  • OSTATNIE SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO

    OSTATNIE SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO

    4 czerwca 2016r., w sobotnie przedpołudnie, członkowie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego wzięli udział w ostatnim już spotkaniu w tym roku szkolnym. Spotkanie miało miejsce w jednej z węgrowskich restauracji – w Manhattanie. Przy pizzy podsumowano cały projekt, w którym uczniowie uczestniczyli. Wspominano zajęcia, oglądano zdjęcia, dyskutowano o korzyściach, jakie uczniowie wynieśli  z comiesięcznych spotkań. Cieszą ciepłe słowa, którymi klubowicze ocenili swój udział w Dyskusyjnym Klubie Edukacyjnym. Niektórzy smucili się, że to już ostatni raz… Prowadzące zajęcia – p. Agata Modzelewska i p. Olga Królak – Daniłko – podziękowały dzieciom za wspólnie spędzone chwile. Nie spodziewały się, że ta nowa forma pracy z dziećmi przyniesie wszystkim tyle zadowolenia. Wszyscy klubowicze otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyjazd do Węgrowa i spotkanie w restauracji, a także spacer na lody na węgrowski rynek możliwe były dzięki funduszom uzyskanym z loterii fantowej przeprowadzonej przez DKE.

             Dyskusyjny Klub Edukacyjny działał w naszej szkole po raz pierwszy. Powstał w ramach akcji wydawnictwa Operon „Ja czytam”. Założyły go i prowadziły panie Agata Modzelewska i Olga Królak – Daniłko, które ( w związku z prowadzonymi przez siebie zajęciami ) ukończyły pięćdziesięciogodzinny kurs internetowy z Operonem „Animator edukacji I stopnia”. Początkowo skupiał 11 uczniów. Stopniowo jego szeregi zasiliły kolejne dzieci – ostateczny stan to 17 uczestników. Zajęcia klubowe ( odbyło się ich 9 ) miały miejsce raz w miesiącu, najczęściej w szkole. Klubowicze gościli też w starowiejskiej bibliotece, w pałacu w Starejwsi oraz w węgrowskiej restauracji Manhattan. Starano się, aby w trakcie zajęć panowała przyjemna, swobodna atmosfera, dlatego też spotkania upływały przy herbatce i ciastach przygotowywanych m.in. przez mamy uczniów, którym jeszcze raz bardzo dziękujemy.

             Celem działalności Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego było rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Na spotkaniach klubu uczniowie poznawali fragmenty tekstów współczesnych twórców ( Agnieszki Tyszki, Elżbiety Zubrzyckiej, Anny Czerwińskiej – Rydel, Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel, Anety Załazińskiej, Michała Rusinka, Marka Kamińskiego czy też Janusza Korczaka ) traktujących o problemach istotnych dla danej grupy wiekowej, dyskutowali o nich i podejmowali różnorodne działania z nimi związane. Z całą pewnością spędzili pożytecznie i ciekawie czas w przyjemnej atmosferze. Wierzymy, że uczestnictwo w klubie zmieniło postrzeganie czytania przez dzieci, że czytanie, połączone ze spotkaniem i rozmową, przestanie kojarzyć się tylko z umiejętnością szkolną i koniecznością, a urośnie do rangi przeżycia i potrzeby. Mamy nadzieję, że uczniowie polubili czytanie, że usprawniły się ich umiejętności czytania i rozumienia czytanych tekstów.

             Tematy poruszane na kolejnych zajęciach to:

    1. Prawdziwa dyskusja ma swoje prawa. Mam swoje prawa.
    2. Moje prawa – ważna sprawa.
    3. Zmiana bywa smutna…
    4. Jak zmienił się świat od czasów Janusza Korczaka?
    5. Przygody zaczynają się od marzeń.
    6. Takie są moje granice.
    7. Co to jest przyjaźń?
    8. Czy to dobrze, że się różnimy?
    9. Podsumowanie zajęć.

    Zdjęcia i szczegółowe informacje nt. poszczególnych zajęć znajdują się na stronie internetowej szkoły.

  • PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ KAMPANII „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

    PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ KAMPANII  „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

            

     

     

     

     

     

    Dnia 3 czerwca 2016r. podsumowaliśmy tegoroczną edycję kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Szkolnym koordynatorem kampanii była pani Agata Modzelewska. Kampania przebiegała wg następującego programu:

    1. Zajęcia profilaktyczne dla uczniów ( z wykorzystaniem materiałów kampanii ):

    - klasa I – „Kto pomoże, kto się zaopiekuje, kto pochwali?”

    - klasy II i III – „Tola i Tymek na ścieżce zdrowia”

    - klasy IV – VI – „Pomóż Toli i Tymkowi dobrze wybrać. Moje emocje”.

    1. Konkurs plastyczno – literacki dla chętnych uczniów klas I – VI „Czym jest dobra opieka?”
    1. Rozmowy / warsztaty / przekazanie materiałów ( ulotki, gazetka ścienna) rodzicom uczniów nt. „Dobra opieka daje moc”, „Troszczę się o Ciebie”.
    1. Gazetka ścienna promująca kampanię i przybliżająca jej tematykę.
    1. Podsumowanie konkursu na terenie szkoły, prezentacja prac uczniów, przekazanie prac do organizatora kampanii.
    1. Wyjazd przedstawicieli uczniów na podsumowanie kampanii do Samorządowej Szkoły Podstawowej w Liwie.

    Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się konkursy. W konkursie plastycznym wzięło udział 29 uczniów. Na konkurs literacki zgłoszono 20 prac. Zarówno prace plastyczne, jak i literackie świadczą o tym, że uczniowie zapoznali się z tematyką i materiałami tegorocznej kampanii, zgłębili problem dobrej i złej opieki. Wszystkie prace są bardzo przemyślane. Wyeksponowane na szkolnym korytarzu cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy uznania i drobne upominki. Wszystkie prace zostaną przekazane do organizatora kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” – być może któraś z nich zostanie doceniona i nagrodzona.

    Dziękujemy wychowawcom klas za zaangażowanie w ww. akcję oraz Urzędowi Gminy Liw za sfinansowanie zakupu nagród dla uczestników konkursów.

  • VI Edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. ,,Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’.

    VI Edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. ,,Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’.

      

     

     

    Dnia 31 maja 2016r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się rozstrzygnięcie etapu powiatowego VI Edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. ,,Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’.
       Jedną z laureatek konkursu została uczennica klasy I naszej Szkoły, Maja Sulich, która otrzymała II wyróżnienie w kategorii klas 0-III. Gratulujemy!

  • DZIEŃ MATKI

    DZIEŃ MATKI

              

     

     

     

     

     

    Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych świąt w naszym kalendarzu. Wypełniają go kwiaty i serdeczne życzenia. 25 maja br. uczniowie naszej szkoły chcąc  podziękować swoim Mamom za miłość, cierpliwość , wyrozumiałość przygotowali wspaniałą część  artystyczną . Każda klasa ze swoim wychowawcą przedstawiła krótki program. Na zakończenie uroczystości zaśpiewali tradycyjne „Sto lat” i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Natomiast nauczyciele i pracownicy szkoły jako wyraz wdzięczności za współpracę i doceniając trud włożony w wychowanie swoich pociech, zaprosili Mamy na słodki poczęstunek.

    Urszula Steć

  • Czwórbój lekkoatletyczny

    Czwórbój lekkoatletyczny

    23 maja 2016 r. na boisku piłkarskim LZS w Starejwsi odbyły się zawody sportowe w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. To już ostatnia konkurencja Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych Gminy Liw roku szkolnym 2015/2016. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Baranowska, Paulina Kowalczyk, Amelia Kujawa, Aleksandra Ławnik, Martyna Ługowska, Gabriela Sórka, Piotr Adaśko, Kamil Księżopolski, Mariusz Mazurek, Błażej Mierzejewski, Nikodem Rydzewski, Rafał Skórka. Oficjalne wyniki poznamy dopiero 13 maja 2016 r. podczas uroczystego zakończenia roku sportowego, ale rezultaty uzyskane przez naszych reprezentantów pozwalają liczyć na miejsce na podium. Gratulujemy!!!

  • „DMUCHAWCE, A MOŻE OSTY?...” – OSTATNIE ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE „W KRAINIE RÓŻNORODNOŚCI”

    „DMUCHAWCE, A MOŻE OSTY?...” – OSTATNIE ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE „W KRAINIE RÓŻNORODNOŚCI”

        

     

     

     

    18 maja 2016r. odbyły się ostatnie już w tym roku szkolnym zajęcia dla 22 uczniów klas IV – VI „W krainie różnorodności”.
        Powstały na nich białe dmuchawce, różnokolorowe osty, a nawet… barwne chryzantemy. A wszystko to dało się wyczarować ze styropianowych kul i patyczków higienicznych. Umieszczone w doniczkach kwiaty wyglądały przepięknie! Tworzenie tych niezwykłych kompozycji dało wszystkim mnóstwo radości. Dzieci, nie pierwszy zresztą raz, wykrzykiwały: „To były najfajniejsze zajęcia”. Nic innego nie mogło sprawić większej przyjemności opiekunkom młodych artystów – p. Agacie Modzelewskiej i Oldze Królak – Daniłko.
        Na zakończenie panie podziękowały swoim podopiecznym za wspólnie spędzony czas podczas wszystkich zajęć, a odbyło się ich 11, i wręczyły pamiątkowe dyplomy. Uczniowie bardzo wysoko ocenili zajęcia, wypełniając ankiety na ich temat. Podobną notę zajęciom wystawili rodzice uczniów.
        A to krótkie przypomnienie, czym zajmowano się w ciągu całego roku szkolnego:
    1. „Filcowe i piankowe inspiracje”:
    - broszki z filcu; 2 godz.
    - wesołe breloczki z pianki moosgummi; 2 godz.
    2. „Kwiatowe cuda z wytłaczanek” – tworzenie różnorodnych kompozycji kwiatowych z zastosowaniem wytłaczanek; 2 godz.
    3. „Pakujemy prezenty, chowamy drobiazgi…” – wykonanie ozdobnych pudełeczek z papieru różnymi technikami; 2 godz.
    4. „W świątecznym nastroju”:
    - wykonanie kart świątecznych; 2 godz.
    - przygotowanie ozdób świątecznych; 2 godz.
    5. „Kukiełki na scenę!”:
    - wykonanie kukiełek z drewnianych łyżek; 2 godz.
    - zabawa w teatr z wykorzystaniem powstałych na zajęciach kukiełek; 2 godz.
    6. „W świecie origami”:
    - wykonanie bukietów kolorowych tulipanów; 2 godz.
    - zabawa kołami – tworzenie płaskich kompozycji z kół; 2 godz.
    7. „Dmuchawce, a może osty?...” – kwiaty z patyczków higienicznych; 2 godz.

  • CZY TO DOBRZE, ŻE SIĘ RÓŻNIMY? – SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO

    CZY TO DOBRZE, ŻE SIĘ RÓŻNIMY? – SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO

        W sobotę, 14 maja 2016r., członkowie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego po raz ósmy spotkali się na comiesięcznych zajęciach. Tym razem dyskutowali o różnicach.
        Zajęcia rozpoczęły się dość nietypowo – każdy klubowicz wybrał sobie z koszyczka orzech włoski, któremu musiał się dokładnie przyjrzeć, aby go opisać. Po tym zadaniu orzechy wróciły do koszyka i zostały wymieszane. Uczniowie bezbłędnie odnaleźli swoje orzechy. Najłatwiejsze zadanie miał Dawid, którego „Stefan” został sam w koszyku. Podczas dyskusji ustalono, że odszukanie orzechów było możliwe dzięki temu, że mimo podobieństwa różnią się one między sobą. Ta zabawa była wstępem do rozmów nt. różnic. M.in. mówiono o tym, czym ludzie różnią się między sobą, czy to dobrze, że się różnią, jak należy się zachować wobec tych różnic. Stwierdzono, że najważniejsze to akceptować różnice, a nawet je doceniać. Dzięki nim świat jest ciekawszy, a nietolerancja świadczy o uprzedzeniach. Następnie dzieci uzupełniały „wizytówki”, na których zamieszczały informacje o swoich ulubionych zajęciach, potrawach czy kolorach. Dzięki temu można było się przekonać, że mają ze sobą wiele wspólnego, ale też się różnią. Tymi właśnie różnicami nawzajem się uzupełniają.
        Następnie nadszedł czas na teksty związane z tematyką zajęć. Tym razem przeczytano bajkę Bruno Ferrero „Potwór” oraz fragment utworu Agnieszki Tyszki „Zosia z ulicy Kociej. Na wakacjach”. Pierwszy z nich był ilustracją wcześniejszej dyskusji, natomiast drugi posłużył do rozmów o różnicach między dawnymi i obecnymi czasami. Uczniowie w grupach przygotowali listy tych różnic – aż dziwne, skąd tyle ich umieli podać.
        Podczas zajęć klubowicze mogli więcej dowiedzieć się o sobie i o innych. Praca była owocna, przebiegała w miłej atmosferze, na którą niewątpliwie miały wpływ pyszne ciasta przygotowane przez mamy Maćka Rostka i Dominika Paderewskiego. Pani Renato, pani Małgosiu, gorąco dziękujemy.

  • XXXIII KONKURS RECYTATORSKI DLA DZIECI im. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO - etap gminny.

    XXXIII KONKURS RECYTATORSKI DLA DZIECI im. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO -  etap gminny.

     

     

     

     

     

     

    Dnia 12 maja 2016r. nasi uczniowie  wzięli udział w XXXIII Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego (etap gminny), który tradycyjnie odbył się w SSP w Wyszkowie.Do wyszkowskiej szkoły przybyli najlepsi recytatorzy z czterech szkół, z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowali laureaci etepu szkolnego: Antonina Łasek z kl.I, Julia Kalbarczyk z kl. II, Jan Chrul z kl. III, Dominik Ładosz z kl. IV, Artur Stelmach z kl. IV i Nikodem Rydzewski z kl. VI. Każdy z uczestników recytował wiersz i prozę i jak co roku poziom występów był bardzo wysoki.  

     Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, a jurorzy docenili ich talent i pracę przyznając miejsca na podium.

    W kategorii klas I-III Julka Kalbarczyk zajęła I miejsce, a Antonina Łasek III miejsce, Jan Chrul zdobył dyplom
    z wyróżnieniem. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie.  Laureatki konkursu gminnego niebawem wezmą udział w konkursie na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Paniom ( H. Madziar, M. Komosa, B. Zajkowska, U. Steć) przygotowującym uczniów do konkursu bardzo dziękujemy.

  • Konkurs Piosenki Ekologicznej

    Konkurs Piosenki Ekologicznej

    „Leśną szkołę mamy, o przyrodzie śpiewamy” – to hasło przewodnie Konkursu Piosenki Ekologicznej „Śpiewanie na polanie”, który odbył się 5 maja 2016 r. na terenie SSP w Zającu, która położona jest wśród lasów, łąk i pól. Konkurs miał na celu zdobywanie wiedzy z zakresu przyrody i ekologii przez uczniów i przedszkolaków z naszego powiatu poprzez treści zawarte w utworach muzycznych o w/w tematyce. Zadaniem wykonawców było poprzez piosenkę zachęcić wszystkich do większej troski o otaczające nas środowisko i pobudzić do intensywniejszego działania na rzecz jego ochrony. Adresatami zadania były dzieci z gminy Liw, Grębków, Korytnica i  Miedzna oraz miasta Węgrów. Popularyzowanie postaw proekologicznych jest szczególnie bliskie również uczniom naszej szkoły, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w konkursie. Naszymi reprezentantami w kategorii klas I- III były uczennice z klasy drugiej: Julia Rostek, Patrycja Kocon i Weronika Joniuk, które z ogromnym wdziękiem zaprezentowały zebranym piosenkę „My chcemy grać w zielone”. Uczniowie klasy IV – Dawid i Dominik Ładoszowie -   wystąpili zaś w kategorii klas IV-VI. Piosenką „Świat bez wody” wyśpiewali nam I miejsce ! Do szkoły wróciliśmy z przepiękną statuetką i nagrodami. Wszystkim muzycznie uzdolnionym uczestnikom gratulujemy sukcesu. Do konkursu przygotowywały uczniów panie Barbara Zajkowska i Hanna Madziar. W czasie pobytu nas terenie szkoły uczniowie mieli możliwość skorzystania z parku linowego oraz uczestnictwa w grach i zabawach plenerowych, dzięki czemu miło i aktywnie spędzili czas.

    Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Sopyle – Rostek oraz panu Sławomirowi Ładoszowi za bezpieczne dowiezienie naszych artystów na konkurs oraz pomoc w opiece nad dziećmi podczas zabaw.

  • Lekcja w kinie – Uwaga! Reklamy !

    Lekcja w kinie – Uwaga! Reklamy !

    Reklama jest nieodzownym elementem naszego codziennego życia. Dlatego ważne jest, aby uczniowie byli przygotowani do jej świadomego odbioru, by potrafili uniknąć nieprzemyślanych wyborów.

    Dnia 4 maja 2016 r. uczniowie klasy I, II i III odwiedzili sokołowskie kino, aby wziąć udział w niezwykłej lekcji organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Tym razem zostali wtajemniczeni w tajniki świata reklam. Dowiedzieli się czym jest reklama. Odkryli, że może być ona źródłem ważnych informacji. Poznali również różnice między światem przedstawionym w reklamach a rzeczywistością. Zdali sobie sprawę z tego, że reklamy są wszechobecne, nawet w ich ulubionych filmach ! Nauczyli się  jak zareklamować pluszowego misia.  Aktywny udział dzieci lekcji przekonał prowadzącego zajęcia aktora, że założone cele zostały osiągnięte.

    W kolejnej części spotkania odbyła się projekcja filmu „ Kot w butach”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli pełną wspaniałych przygód, humoru i barwnych bohaterów opowieść o rodzinie i przyjaźni. W dobrych nastrojach, pod opieką swoich wychowawczyń, wrócili do szkoły.

  • WITAJ MAJ, TRZECI MAJ …

    WITAJ MAJ, TRZECI MAJ …

    Narodowe Święto Trzeciego Maja  jest niezwykle ważnym dniem dla wszystkich Polaków, którzy kochają swój ojczysty kraj. Dnia 29 kwietnia 2016 r. pani Hanna Madziar wraz ze swoimi wychowankami - uczniami klasy drugiej -  przygotowała uroczysty apel poświęcony Konstytucji 3 Maja w formie sejmiku uczniowskiego. Starali się oni w przystępny sposób zapoznać wszystkich zebranych z okolicznościami uchwalenia konstytucji, poznać jej twórców i istotę tego najważniejszego dokumentu w państwie, wysłuchać rozważań na temat haseł: wolność, naród, ojczyzna. Forma sejmiku przyciągnęła uwagę słuchaczy. Nie zabrakło również pieśni oraz wierszy patriotycznych. Obecny był poczet sztandarowy szkoły, reprezentowany przez uczniów klasy szóstej, przy którym odśpiewano hymn państwowy.  Uroczystość miała podniosły charakter,  kształtowała postawy patriotyczne, budziła szacunek dla symboli narodowych. 

  • XXXIII KONKURS RECYTATORSKI DLA DZIECI IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

    XXXIII KONKURS RECYTATORSKI  DLA DZIECI IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

                 

     

     

    28 kwietnia 2016 roku odbyły się eliminacje szkolne XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Do konkursu przystąpiło 39 uczniów naszej szkoły. Komisje konkursowe oceniały  recytatorów występujących w dwóch kategoriach wiekowych, kl. I-III oraz IV-VI.

    A oto wyniki konkursu:

    Kategoria klas I-III:

    I miejsce:

    •   Antonina Łasek  kl. I,
    • Julia Kalbarczyk kl.II,
    • Jan Chrul kl. III

    II miejsce:

    •   Amelia Skórka kl. III,
    • Borys Kałuski kl. I,
    • Patrycja Kocon kl. II

    III miejsce:

    • Julia Rostek kl. II,
    • Julia Siwiecka kl. III,
    •  Jakub Siwiecki kl. I

    Wyróżnienia:

    • Krzysztof Paderewski kl.I
    • Weronika Kalbarczyk kl.II
    • Otylia Jachimowicz kl.II
    • Weronika Joniuk kl.II
    • Patryk Niszcz kl.III
    • Joanna Tchórzewska kl.III
    • Natalia Kocon kl.III

    Kategoria klas IV-VI:

    I miejsce: Artur Stelmach kl.IV

    II miejsce: Dominik Ładosz kl.IV

    III miejsce :Nikodem Rydzewski kl.VI

    Wyróżnienia:

    • Amelia Kujawa kl.VI
    • Alicja Łojek kl.V
    • Rafał Skórka kl.VI

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

    Zwycięzcom gratulujemy    i życzymy sukcesów w eliminacjach gminnych.

    Urszula Steć

     

  • ZABAWA KOŁAMI NA ZAJĘCIACH ARTYSTYCZNYCH

    ZABAWA KOŁAMI NA ZAJĘCIACH ARTYSTYCZNYCH

    Na kolejnych zajęciach artystycznych „W krainie różnorodności”, 27 kwietnia 2016r., bawiono się kołami.

    Jedną z technik origami są kolorowe, płaskie kompozycje z odpowiednio poskładanych kół podklejone do tła. Tę właśnie technikę wykorzystano podczas ww. zajęć. Uczniowie świetnie się bawili, tworząc barwne obrazki przedstawiające różne zwierzęta: krokodyle, zajączki, małpki, koniki oraz papugi. Mimo że dzieci pracowały według wzoru, każda praca była inna. Niektórzy próbowali realizować własne pomysły.

    Trzeba przyznać, że młodzi artyści coraz pewniej czują się podczas wykonywania prac plastycznych, a ich wytwory wciąż budzą podziw pań nauczycielek, pod których kierunkiem uczniowie pracują na zajęciach artystycznych.

  • KONKURS ORTOGRAFICZNY O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII GMINY LIW – ETAP SZKOLNY

    KONKURS ORTOGRAFICZNY O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII GMINY LIW – ETAP SZKOLNY

     

     

     

    22 kwietnia 2016r. trzynaścioro uczniów z klas IV – VI wzięło udział w szkolnym etapie II Międzyszkolnego Konkursu o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Liw.
    Do konkursu dzieci przygotowywały się, korzystając z banku materiałów konkursowych, zawierającego 10 tekstów najeżonych trudnościami ortograficznymi. Etap szkolny rozpoczął się od wylosowania dyktanda, które uczestnicy konkursu mieli napisać. Zadanie to przypadło Mai Kraszewskiej z klasy IV. Majka spisała się fantastycznie, przynajmniej tak się początkowo wydawało. Uczniowie ucieszyli się, że będą pisać tekst „Ciąg nieprzeliczonych perypetii Bożydara”. Nie wszyscy jednak poradzili sobie z pisownią chociażby takich słów, jak „heban”, „chyżo”, „harfa”, „żądanie” czy „móżdżek”. Zwycięzcami konkursu zostali:
    - Dominik Ładosz z klasy IV – I miejsce
    - Rafał Skórka z klasy VI – II miejsce
    - Alicja Łojek z klasy V – III miejsce.
    Przed nimi dalsza praca i etap gminny, który odbędzie się w SSP w Ruchnie 6 czerwca 2016r.
        Będziemy trzymać kciuki za naszych kolegów – być może wśród nich jest Mistrz Ortografii Gminy Liw.

  • POŻEGNALIŚMY PANIĄ IRENĘ DAWIDOWSKĄ

    Jan Paweł II na łożu śmierci prosił: „Pozwólcie mi iść do domu Ojca”. 20 kwietnia 2016r. „do domu Ojca”, w wieku 82 lat, odeszła pani Irena Dawidowska… Odeszła, ale  pozostawiła po sobie ślad w pamięci i sercach rodziny, przyjaciół, znajomych oraz setek byłych wychowanków i uczniów.
        Pani Irena dała się poznać jako osoba o pogodnym usposobieniu, otwarta i życzliwa, optymistycznie nastawiona do świata i ludzi, chociaż los nie szczędził jej osobistych tragedii.
        Całe swoje życie zawodowe związana była ze szkolnictwem. Od 1953r. pracowała jako nauczycielka szkoły podstawowej w Starejwsi. W tym też roku objęła stanowisko dyrektora starowiejskiego przedszkola. Funkcję tę pełniła do 1987r. – do chwili przejścia na emeryturę. Tak o pracy pani Dawidowskiej wypowiedziała się jej przyjaciółka – pani Janina Jankowska, emerytowana nauczycielka naszej szkoły: „Ofiarną pracą i dużym zaangażowaniem zasłużyła sobie na szacunek i uznanie miejscowej społeczności oraz władz oświatowych. Pomimo trudnych warunków lokalowych potrafiła wypracować atrakcyjne i ciekawe zajęcia z dziećmi, a to zawsze dawało dużą frekwencję w przedszkolu. Praca jej była doceniana przez władze oświatowe, dlatego otrzymała wiele wyróżnień, m.in. od kuratora i ministra oświaty. Swoim doświadczeniem chętnie dzieliła się z innymi nauczycielami”. Ostatnim miejscem jej pracy była Samorządowa Szkoła Podstawowa w Starejwsi, z którą utrzymywała kontakt do końca. Z ogromną przyjemnością gościliśmy panią Irenę w murach szkoły, szczególnie z okazji Dni Edukacji Narodowej. Zawsze uśmiechnięta, nigdy nienarzekająca, poważana przez wszystkich, posiadająca duże poczucie humoru – taką też będziemy ją pamiętać.
        O pani Irenie będziemy pamiętać również w naszych modlitwach wierząc, że: „… życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy, i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie” ( „Prefacja o zmarłych” ).
        Najbliższym pani Ireny, w imieniu społeczności Samorządowej Szkoły Podstawowej w Starejwsi, składamy wyrazy szczerego współczucia.

    Zapraszamy do „Albumu fotograficznego”.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

    ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

    W piątek, 22 kwietnia 2016 r., obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi.

                Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

                „Palący Temat – Niska Emisja!” – to hasło tegorocznych obchodów, które poświęcone były problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji.

                Uczniowie klasy V, pod kierunkiem pani Olgi Królak – Daniłko, przygotowali apel – humorystyczne przedstawienie, podczas którego uczyli Sebastiana szanować przyrodę.

                Miłym akcentem podczas szkolnych obchodów Dnia Ziemi były występy uczennic klasy II i dwóch uczniów z klasy IV, którzy zaśpiewali piosenki o tematyce ekologicznej.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Samorządowa Szkoła Podstawowa im.Bohaterów Września 1939 w Starejwsi
    ul. Szkolna1, 07-100 Węgrów
    E-mail: sspstarawies@wp.pl
  • 25 7931871

Galeria zdjęć