• KOLOROWE TULIPANY

    KOLOROWE TULIPANY

     

     

     

     

    Wiosna na dworzu, wiosna na zajęciach artystycznych „W krainie różnorodności”…

    13 kwietnia 2016r. grupa uczniów klas IV – VI wykonała różnobarwne tulipany. Do ich zrobienia nie użyto ani kropelki kleju, bowiem pracowano techniką origami. Z tulipanów powstały kolorowe lub jednostajne bukiety, które razem z listkami zostały umieszczone w oryginalnych wazonikach.

    Może nasze tulipany nie są żywe, ale mogą towarzyszyć nam przez cały rok, przypominając wiosnę nawet w najbardziej zimowe dni.

  • Sprawdzian klasy VI

    Sprawdzian klasy VI

    Już po sprawdzianie w  6  klasie.
    Dzień 5 kwietnia 2016 r. był  wolny od zajęć dydaktycznych dla  uczniów klas I – V. Klasa VI sumiennie pisała sprawdzian. Szóstoklasiści  twierdzą, że nie był trudny – okaże się , gdy przyjdą wyniki.  Zobaczcie, jak przed i po egzaminie się prezentowali wasi koledzy.

  • Perełki z Muzycznego Oceanu

    Perełki z Muzycznego Oceanu

            22 marca 2016r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole grupę muzyczną „Limbos”. Tym razem wysłuchaliśmy koncertu „Perełki z Muzycznego Oceanu”. W programie  znalazły się między innymi : „Marsz artystów „ Isaaca Dunajewskiego, „Już nie zapomnisz o mnie” Henryka Warsa, „Ale wkoło jest wesoło” Zbigniewa Hołdysa. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy prezentowanych utworów. Niektóre z nich wspólnie śpiewaliśmy . Występ zakończył się odśpiewaniem wielkiego przeboju grupy Enej pt. „Kamień z napisem Love”.

    Z  zainteresowaniem  czekamy na kolejny koncert  zespołu w naszej szkole.

    Urszula Steć

  • ZABAWA W TEATR NA ZAJĘCIACH „W KRAINIE RÓŻNORODNOŚCI”

    ZABAWA W TEATR NA ZAJĘCIACH „W KRAINIE RÓŻNORODNOŚCI”

        Tym razem w naszej szkolnej „krainie różnorodności” bawiono się w… teatr. Na jednych z zajęć, 24 lutego 2016r., uczniowie wykonywali kukiełki teatralne. Z drewnianych łyżek powstały postacie do dwóch baśni – „Czerwonego Kapturka” ( 2 grupy przygotowały 2 zestawy kukiełek ) i „O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Kukiełki posłużyły do zabawy w teatr podczas kolejnego spotkania młodych artystów – 16 marca 2016r.
        Praca nad kukiełkami dostarczyła wielu wrażeń. Pozwoliła na wykazanie się kreatywnością. Już wtedy dzieci nie mogły się doczekać przedstawienia i próbowały odgrywać improwizowane scenki. Zanim doszło do wspomnianej zabawy w teatr, uczniowie przypomnieli sobie, jakie istnieją rodzaje lalek teatralnych. Następnie otrzymali scenariusze, przydzielili role – część osób odpowiedzialna była za animowanie kukiełek, część – za czytanie tekstu. Po próbach przy stolikach nadszedł czas na przedstawienia. Okazało się, że teatr lalkowy wcale nie jest łatwą sztuką. Najwięcej problemów było z pomieszczeniem się za parawanem. To też wywoływało najwięcej śmiechu, który towarzyszył wszystkim podczas całych zajęć. Najlepiej bawiły się chyba panie Ola i Agata… Artystów nieźle bolały ręce… Niedosyt sprawił, że działania teatralne zostały przeniesione na lekcje języka polskiego, gdzie kontynuowano zabawę.
        Może kiedyś pokażemy nasze przedstawienia kukiełkowe szkolnej publiczności.

  • DYSKUSYJNY KLUB EDUKACYJNY W PAŁACU W STAREJWSI

    DYSKUSYJNY KLUB EDUKACYJNY W PAŁACU W STAREJWSI

             VII spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego odbyło się w wyjątkowym miejscu. Tym razem opiekunki, panie Agata Modzelewska i Olga Królak – Daniłko, dzięki uprzejmości pani dyrektor Anety Stoszewskiej, zabrały klubowiczów do starowiejskiego pałacu.

             Zanim dzieci rozgościły się w sali konferencyjnej, gdzie miały mieć miejsce zajęcia, zostały zapoznane z krótką historią zespołu parkowo – pałacowego w Starejwsi oraz zwiedziły zabytkowe sale pałacu. Niezwykły obiekt, jego imponujące wnętrza i piękne otoczenie zapierały dech w piersiach. Uczniowie sprawdzili zdobytą wiedzę, biorąc udział w konkursie polegającym na rozwiązaniu testu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni skromnymi upominkami.

             Następnie, gdy nieco ostygły emocje, rozpoczęły się zajęcia. Poświęcone były przyjaźni. Członkowie klubu dyskutowali o tym, co to jest przyjaźń, kim jest przyjaciel, jaki powinien być, czy łatwo jest zdobyć przyjaciela, kto nadaje się na przyjaciela, a kto nie mógłby nim zostać. Starali się odpowiedzieć na pytanie, czy możliwa jest przyjaźń między dziećmi i dorosłymi. Rozmawiali o przyjaźni ludzi i zwierząt. W rozmowach wykorzystywali własne doświadczenia oraz przykłady z fragmentów czytanych tekstów: Elżbiety Zubrzyckiej „Chcę mieć przyjaciela”, Anny Czerwińskiej – Rydel „Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku” oraz Agnieszki Tyszki „Koniki z Szumińskich Łąk”. Praca w tak pięknym miejscu, jak sala konferencyjna pałacu w Starejwsi, przebiegała sprawnie i była bardzo owocna. Mamy nadzieję, że pomoże dzieciom w wyborze przyjaciół, podpowie, jak być dobrym przyjacielem, nauczy, jak podtrzymywać i rozwijać przyjaźń.

             Przed pożegnaniem klubowicze udali się na krótki spacer wokół pałacu. Najwięcej uwagi poświęcili pałacowym ptakom: pawiom, gołębiom i bażantom. Pyszny paw Kuba tak pochłonięty był podziwianiem swojej urody w lustrze, że prawie nie zwracał uwagi na obserwujące go dzieci.

             Członkowie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego w SSP w Starejwsi wraz z opiekunkami serdecznie dziękują pani dyrektor zespołu parkowo – pałacowego w Starejwsi – Anecie Stoszewskiej za umożliwienie zwiedzenia i przeprowadzenia zajęć w starowiejskim pałacu, a także pani Hannie Góral i panu Stanisławowi Szaflarskiemu za opiekę podczas pobytu w ww. obiekcie.

            

  • VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”

    VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”

             Już po raz szósty KRUS zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pn. ,,Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań dzieci w otoczeniu pracy rolniczej, poszerzanie ich wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem.
            W naszej szkole w konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas I-VI. Uczestnicy wykonali ciekawe prace promujące bezpieczne zachowania w czasie zabaw i prac w gospodarstwie rolnym podczas wakacji. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki.
     

  • WESOŁYCH ŚWIĄT!

    WESOŁYCH ŚWIĄT!

    W dzień Święta Wielkanocnego

    życzymy jaja smacznego.

    Świąt pogodnych i radosnych

    oraz tchnienia ciepłej wiosny.

    Wszelkich łask Bożych i pomyślności w życiu osobistym

                                                                             życzą

                                                 uczniowie i pracownicy SSP w STAREJWSI

     

  • Powitanie wiosny

    Powitanie wiosny

        Już wiosna. 21 marca na kolorowo powitaliśmy nową porę roku. Kwiecistym korowodem udaliśmy się nad małą rzeczkę. Wychłostaliśmy Marzannę i wyprawiliśmy ją do morza. Następnie przeszliśmy ulicami Starejwsi. Okrzykami: „Żegnaj, zimo!” Witaj, wiosno!” witaliśmy nową porę roku. Teraz czekamy już tylko na … wakacje!
                                                                                                                                                            Samorząd Uczniowski

  • Dzień Kapcia

    Dzień Kapcia

        23 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Kapcia. Był to dzień, w którym wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mogli pochwalić się swoimi domowymi pantoflami, kapciami, bamboszami czy innymi formami tego obuwia. Odbył się konkurs  na największą liczbę osób w klasie, które przyszły w kapciach. Wygrała klasa IV. Najładniejsze i najśmieszniejsze kapcie miała Ania Bartnik z klasy I. Zobaczcie jak wesoło wyglądaliśmy.
                                                                                                                                                               Samorząd Uczniowski

  • „TAKIE SĄ MOJE GRANICE” – VI SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO

    „TAKIE SĄ MOJE GRANICE” – VI SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO

    Szóste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego odbyło się w sobotę – 12 marca 2016r. Jego temat to „Takie są moje granice”.

    Na początku, dzięki mapie mentalnej, uczniowie omawiali różne sposoby rozumienia pojęcia granic. Rozmawiali o tym, skąd biorą się granice, gdzie są, o ich przekraczaniu i o granicach, które boimy się przekraczać.

    Następnie czytano teksty, na podstawie których szukano odpowiedzi na pytania, czy warto stawiać granice, dlaczego są one dla nas ważne, jak przekonać do swoich racji, czy łatwo jest przekraczać granice swoich możliwości, czy warto je przekraczać. Teksty te pochodzą z książek:

    - „Siedmiu wspaniałych” Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel ( „Trzy obrotne świnki” )

    - „Co ty mówisz?! Magia słów, czyli retoryka dla dzieci” Anety Załazińskiej i Michała Rusinka

    - „Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita” Anny Czerwińskiej – Rydel.

             Na zakończenie dzieci odgrywały scenki dramowe pozwalające lepiej zrozumieć omawiane problemy.

             Podczas przerwy na drugie śniadanie, przy kolorowych kanapkach przygotowanych przez panie oraz rewelacyjnej roladzie jabłkowej i faworkach – wypiekach pani Basi ( bardzo dziękujemy! ) – mamy Dawida i Dominika Ładoszów, rozmawiano o zbliżających się świętach.

             Dwie godziny szybko minęły w przyjemnej atmosferze.

  • KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

    KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

        W piątek, 26 lutego 2016r., w naszej szkole, po raz pierwszy, odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Adresowany był do wszystkich uczniów. Do udziału w nim zgłosiły się 42 osoby! Ostatecznie zaprezentowało się 40 dzieci, które były oceniane w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VI. Konkurs „wymyśliła”, zorganizowała, przygotowała do niego uczniów i poprowadziła nauczycielka języka polskiego – pani Agata Modzelewska.
        Zadaniem uczestników było wybranie dowolnego utworu z biblioteki szkolnej z pozycji zakupionych w ramach akcji „Książki naszych marzeń”. Każdy uczestnik musiał wybrać ciekawy fragment i przygotować się do jego pięknego, głośnego przeczytania tak, aby oczarować słuchaczy Czas czytania nie mógł przekroczyć trzech minut. Cele konkursu to:
    - propagowanie kultury czytelniczej
    - popularyzacja książek dla dzieci i młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej, zakupionych w ramach akcji „Książki naszych marzeń”, oraz czytelnictwa
    - kształtowanie umiejętności pięknego czytania
    - nobilitowanie dbałości o piękno języka ojczystego
    - wdrażanie do staranności przekazu językowego
    - wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu
    - stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównania ich z umiejętnościami innych
    - uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.
        Jury w składzie: p. dyr. Grażyna Dąbrowska, p. Olga Królak – Daniłko i p. Agata Modzelewska oceniało występujących według poszczególnych kryteriów:
    - poprawność warsztatowa ( czytanie poprawne, wyraźne, z odpowiednią dykcją, płynne, odpowiednio głośne, we właściwym tempie )
    - interpretacja, emocjonalna strona przekazu
    - ogólny wyraz artystyczny.
    Komisja konkursowa w każdej kategorii przyznała tytuły „Mistrza…” i trzech „Wicemistrzów pięknego czytania” oraz 5 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz upominki książkowe, laureaci –  również medale. Przyznano także dwa wyróżnienia publiczności.
    Konkurs „Mistrz pięknego czytania” przebiegł w przyjemnej atmosferze, bardzo spodobał się uczniom, którzy wyrazili chęć udziału w podobnym przedsięwzięciu w przyszłym roku szkolnym. Dzięki niemu uczniowie zapoznali się z fragmentami ciekawych utworów literackich. Mamy nadzieję, że zechcą przeczytać je w całości, a może też polubią czytanie, wszak „Lubić czytanie – to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu, zmieniać na godziny radości” ( Monteskiusz ).

  • „PRZYGODY ZACZYNAJĄ SIĘ OD MARZEŃ” – SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO

    „PRZYGODY ZACZYNAJĄ SIĘ OD MARZEŃ” – SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO

             „Przygody zaczynają się od marzeń” to temat kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego, które odbyło się 17 lutego 2016r. Tym razem uczniowie zapoznali się z fragmentem książki Marka Kamińskiego „Marek – chłopiec, który miał marzenia”.

    Okazało się, że Marek Kamiński – m.in. zdobywca obu biegunów –  był zwykłym dzieckiem z niewielkiego miasta. Dużo czytał, marzył o przeżyciu wielkich przygód, które często sobie wyobrażał i w które się bawił. To chęć spełnienia swoich marzeń sprawiła, że pokonywał własne ograniczenia i osiągał coraz to nowe cele. We wspomnianym fragmencie pan Marek opowiada o wyprawie na biegun razem z kilkunastoletnim niepełnosprawnym chłopcem – Jasiem Melą. Uczniowie, w formie debaty „za i przeciw”, dyskutowali na temat tego, czy rozsądne i odpowiedzialne było zabranie chłopca na tak trudną i  niebezpieczną wyprawę. Mimo wielu argumentów za tym, że było to bardzo ryzykowne przedsięwzięcie, klubowicze doszli do wniosku, że dzięki wyprawie udało się wyzwolić chłopca z jego poczucia niepełnosprawności, udowodnić mu, że może zrobić wszystko, czego zapragnie, o czym zamarzy. Marek Kamiński zrobił cos ważnego nie tylko dla Jasia. Wyprawa obu panów pokazała, że nasze ograniczenia tkwią jedynie w naszych umysłach, że można przekraczać bariery, że niepełnosprawni mają szansę na normalne życie. Dodaje wiary innym ludziom, nie tylko niepełnosprawnym, ale wszystkim, którzy stracili nadzieję. Zachęca, żeby się nie poddawać, iść do przodu, wykorzystywać swoje uzdolnienia, możliwości, cieszyć się życiem, realizować marzenia. Następnie dzieci zastanawiały się, czy nadają się do tego, żeby zrobić coś wielkiego, osiągnąć coś, o czym marzą. Szukały odpowiedzi na pytanie, co nas powstrzymuje przed realizacją marzeń. I chociaż często brak nam wiary w siebie, nie sprzyjają nam okoliczności zewnętrzne, trzeba pokonać wiele przeciwności, to nie wolno się zrażać, trzeba mieć marzenia i dążyć do ich realizacji, bo „przygody zaczynają się od marzeń”. Uzupełnieniem informacji zawartych we fragmencie książki Marka Kamińskiego były wiadomości ze strony internetowej podróżnika oraz fragment filmu opartego na historii Jasia Meli „Mój biegun”.

    Zajęcia odbyły się w przyjemnej atmosferze przy tradycyjnej herbatce i, tym razem, wafelkach przygotowanych przez mamę Huberta Rostka – panią Marzenę, której z całego serca dziękujemy. Czy wafelki były smaczne? Zniknęły z talerzy błyskawicznie, więc z całą pewnością tak.

  • IV SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO

    IV SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU EDUKACYJNEGO

            

     

     

     

    Tak, tak… To było już czwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego. Odbyło się 30 stycznia 2016r. Jego temat brzmiał: „Jak zmienił się świat od czasów Janusza Korczaka, jak zmieniły się relacje dorosłych z dziećmi?”

             Wprowadzeniem do tematu było rozwiązanie rebusów ( hasło: ZMIANA ) i ułożenie puzzli ( portret Janusza Korczaka ), a także rozmowy nt. zmieniania się. Uczniowie mówili o tym, co chcieliby zmienić w swoim życiu, w sobie samych. Podczas dyskusji doszli do wniosku, że zmiany nie są takie proste, że nie wystarczy decyzja o zmianie. Przemiany na ogół powinny polegać na drobnych krokach. Janusz Korczak doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Zakładał się z uczniami, że coś w sobie zmienią, poprawią, ale zawsze umawiał się na coś, co ma szanse powodzenia, co jest realne. Po zastanowieniu się klubowicze mówili, o jaką zmianę i z kim mogliby się założyć.

             Następnie przeczytano fragment książki Anny Czerwińskiej – Rydel „Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku”. Zazwyczaj dużo uwagi poświęca się ostatniej drodze Janusza Korczaka i jego śmierci razem z dziećmi w Treblince. Z książki pani Czerwińskiej – Rydel wyłania się portret wspaniałego człowieka i wychowawcy, który w swoich metodach pracy z dziećmi wyprzedził swoje czasy. Utwór stał się pretekstem do dyskusji o relacjach dorosłych z dziećmi dawniej i dzisiaj. Podsumowaniem dyskusji był zabawny film Dawida Rączki pokazujący pewne szkolne sytuacje ( zagrane przez uczniów ) kiedyś i dziś. Okazało się, że w relacjach dorosłych z dziećmi zmieniło się bardzo, bardzo  dużo, oczywiście na korzyść dzieci.

             Dwie godziny zajęć szybko i przyjemnie minęły przy owocowej herbatce od mamy Amelki Kujawy oraz przepysznych ciastach przygotowanych przez panią Renatę – mamę Maćka Rostka, i panią Hanię – mamę Michała Górala. Wszystkim ww. mamom gorąco dziękujemy!

             A po zajęciach panie Agata Modzelewska i Olga Królak – Daniłko zostały w szkole, aby przystąpić do egzaminu na zakończenie pięćdziesięciogodzinnego kursu internetowego z Operonem. Panie pomyślnie zdały egzamin i uzyskały tytuły „Animatora edukacji I stopnia”.

  • Choinka szkolna

    Choinka szkolna

                 28 stycznia 2016r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa.  O oprawę muzyczną zadbał dj Goefer, natomiast p. Ewa Gzowska z uczennicami klasy VI przygotowała różnorodne konkursy, które uatrakcyjniły imprezę. Kolorowo udekorowana sala zachęcała do zabawy. Tradycyjnie, w połowie dyskoteki, dzieci zostały zaproszone do klas na skromny poczęstunek- kanapki i pączki.

                Wspaniała atmosfera sprawiła, że czas szybko minął. Zmęczeni ale radośni wróciliśmy do domów.

  • „Rekonstrukto”

    „Rekonstrukto”

           22 stycznia 2016 r. w naszej szkole gościła Grupa Artystyczna  „Rekonstrukto”, która przeniosła nas w czasy średniowiecza. Uczniowie mogli zapoznać się z ówczesnym prawem, obyczajami czy uzbrojeniem rycerzy.

    Obejrzeli m.in.   pasowanie na rycerza,  pojedynek w obronie damy swego serca.  Dowiedzieli się,  jak karano tych, którzy łamali prawo. Kłamcom obcinano język lub zakładano tzw. świński ryj, w którym mówienie było nie lada sztuką. Złodziei zakuwano w dyby, biczowano i obcinano im palce. Na zakończenie uczniowie obejrzeli z bliska rekwizyty i stroje.

                   Ta żywa  lekcja historii na pewno pozostanie na długi czas w pamięci uczniów.

                                                                                                                                                                                Urszula Steć

  • „PAKUJEMY PREZENTY, CHOWAMY DROBIAZGI…”, CZYLI KOLEJNE SPOTKANIE W „KRAINIE RÓŻNORODNOŚCI”

    „PAKUJEMY PREZENTY, CHOWAMY DROBIAZGI…”, CZYLI KOLEJNE SPOTKANIE W „KRAINIE RÓŻNORODNOŚCI”

             Kolejne zajęcia artystyczne z cyklu „W krainie różnorodności” odbyły się 13 stycznia 2016r. Tym razem uczniowie, z paniami Agatą Modzelewską i Olgą Królak – Daniłko, wykonywali ozdobne pudełeczka. Mogą one stanowić dekorację mieszkań, można przechowywać w nich różne drobiazgi. Można też je podarować innym bądź zapakować w nie prezenty. Jak widać, zastosowanie pudełeczek może być wielorakie. Podczas zajęć dzieci snuły plany, co zrobią ze swoimi pudełeczkami. Najwięcej trafi do babć i dziadków z okazji zbliżających się ich świąt. Artyści wykazali się dużą fantazją, zwłaszcza podczas dekoracji prac, a pracowali z takim zapałem, że trzeba było ich powstrzymywać przed wykonywaniem kolejnych dzieł, ponieważ należało kończyć spotkanie. Powstałe pudełeczka zachwyciły nie tylko uczniów, ale i panie prowadzące, które nie pierwszy raz były pod wrażeniem zdolności swoich podopiecznych oraz atmosfery panującej podczas wspólnie spędzonego czasu.

     

  • ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASIE IV

    ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASIE IV

             Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i tańców. Uczniowie klasy IV dołączyli do grona bawiących się na karnawałowych zabawach i 12 stycznia 2016r. miło spędzili czas na klasowej dyskotece razem z wychowawczynią – p. Agatą Modzelewską.

             Na karnawałową zabawę przybyli wszyscy czwartoklasiści – 12 chłopców i … 1 dziewczynka. Maja była niewątpliwą królową balu – doskonale odnalazła się wśród swoich kolegów, z którymi wytańczyła się za wszystkie czasy. Taneczne popisy uczniów przerywane były atrakcją tego wtorkowego popołudnia – przebierankami połączonymi z sesją zdjęciową na wzór weselnych fotobudek. Było mnóstwo radości i śmiechu, no i pozostały fajne pamiątki – zabawne zdjęcia.

             Czas upłynął szybko na wesołej zabawie. Czwartoklasiści pokazali, że umieją się świetnie bawić, mają poczucie humoru i dystans do samych siebie.

  • Z okazji świąt Bożego Narodzenia

    prosimy o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń.

    Niech te święta upłyną w atmosferze ciepła i miłości,

    przyniosą jak najwięcej radości,

    by można było z nadzieją wejść w nowy rok.

    Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku

    życzą

    dyrekcja, pracownicy i uczniowie

    Samorządowej Szkoły Podstawowej w Starejwsi

  • „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Boże Narodzenie 2015”

    „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Boże Narodzenie 2015”

                   Tradycyjnie już, nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział  w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Plastyka w obrzędach i zwyczajach – Boże Narodzenie 2015”.  Uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie wykonać ozdobę choinkową. Zgłosiło się 40. uczestników. Ich prace mogliśmy podziwiać  na zorganizowanej wystawie.

    Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

    w kategorii klas I-III:

    1. Weronika Kalbarczyk, Szymon Tchórzewski, Jakub Siwiecki- kl. I
    2. Julia Rostek, Julia Kalbarczyk – kl. II
    3.  Natalia Kocon, Joanna Tchórzewska, Patryk Niszcz – kl. III

    w kategorii klas IV-VI:

    1. Bartosz Księżopolski, Dawid Ładosz, Bartłomiej Siwiecki – kl.IV
    2. Anna Morawska – kl. V
    3. Kamil Księżopolski, Amelia Kujawa, Aleksandra Ławnik – kl. VI.

     Pozostali uczestnicy konkursu:

    • Borys Kałuski, Julia Sowa, Adam Rostek, Krzysztof Paderewski, Antonina Łasek, Maja Sulich, Mikołaj Bardadyn, Norbert Rostek, Olaf Borkowski, maja Jaczewska, Blanka Kocon, Zuzanna Chawałkiewicz, Gabriela Gala- kl.I
    • Milena Sowa- kl.II
    • Julia Siwiecka, Magda Krym, Łukasz Kalbarczyk, Wiktoria Tyburczy– kl. III
    • Dominik Ładosz,  Dominik Paderewski, Maja Kraszewska, Hubert Rostek – nkl. IV
    • Natalia Tyburczy – kl. V
    • Rafał Skórka, Nikodem Rydzewski – kl. VI

    Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.                                                                                                    

    Ozdoba, którą wykonała uczennica kl. III – Joanna Tchórzewskazajęła II miejsce w kategorii klas I-III na etapie powiatowym, Julia Kalbarczyk- uczennica klasy IIotrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III. Natomiast ozdoba Bartosza Księżopolskiego- ucznia klasy IV- zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI.Zwycięzcomgratulujemy sukcesu a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pięknie wykonane prace.

       Urszula Steć

  • SPOTKANIE OPŁATKOWE W IV KLASIE

    SPOTKANIE OPŁATKOWE W IV KLASIE

             Ostatniego dnia przed dwutygodniową przerwą świąteczną uczniowie klasy IV razem z wychowawczynią p. Agatą Modzelewską zebrali się na spotkaniu opłatkowym. Upłynęło ono w przyjemnej, radosnej, rodzinnej atmosferze – wszak klasa to taka jedna rodzina. Podzielono się opłatkiem, symbolem braterstwa, miłości, pokoju i pojednania, składając sobie świąteczne życzenia. Wychowawczyni przekazała zaskoczonym dzieciom upominki od św. Mikołaja. Przy herbacie i ciasteczkach rozmawiano o świętach i wspólnie kolędowano.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Samorządowa Szkoła Podstawowa im.Bohaterów Września 1939 w Starejwsi
    ul. Szkolna1, 07-100 Węgrów
    E-mail: sspstarawies@wp.pl
  • 25 7931871

Galeria zdjęć